Canon: fényképező-nagyágyúk inváziója

Vágólapra másolva!
A Canon új digitális tükörreflexes fényképezőket mutatott be, melyek kifejezetten profi fotósok igényeit kiszolgáló szolgáltatásokkal rendelkeznek. Az EOS 5D egy teljesen új típus kínálatában, az 1D Mark II N pedig egy korábbi típus feljavított változata.
Vágólapra másolva!

A korábban az interneten felbukkant hírek nem voltak megalapozatlanok, a Canon valóban bemutatta a 20D és az 1D család közé pozícionált tükörreflexes fényképezőjét, az 5D-t. Ennek megfelelően az új kamera 13 megapixeles CMOS képérzékelő szenzora a normál kisfilmes képkockának méretével közel azonos. Ennek köszönhetően - a hagyományos EF-bajonettes objektívekkel ellentétben -mivel az EF-S rendszerűek nem rajzolják ki a teljes képkockára a képet, így nem használhatóak a gépen. Az 5D beépített vakuval nem rendelkezik, fényforrásként külső villanó csatlakoztatható hozzá.

Forrás: [origo]

Canon EOS 5D


Komolyabb újdonság, hogy új LCD kijelző kerül fel a magnézium-ötvözetből készülő gépház hátoldalára, melynek átlója 2,5 coll, felbontása 230 ezer pixel, a mattüveg pedig akár le is cserélhető a fotós ízlésének megfelelő változatra. A már bevált DIGIC II képfeldolgozó rendszer maximálisan 60 darab JPEG, vagy 17 RAW-kép készítését teszi lehetővé, igaz, a megnövekedett képérzékelő miatt csak 3 kép/másodperces sebességgel. A gép korábban előrejelzett, 850 ezer forint körüli bevezető ár is megvalósulni látszik: bár ez nem fog olyan forradalmat elindítani, mint az olcsó 300D modell megjelenésekor, de jelentős árcsökkenést jelent, mivel a gyártó hasonló kategóriájú fényképezője mintegy mintegy másfél millió forintba kerül.

A Canon másik újdonsága az 1D Mark II N elnevezésű professzionális fényképező, amely egymillió forint körüli összegért lesz megvásárolható. A fényképező érzékelője az előd gépéhez hasonlóan 8,2 megapixeles, melyhez 1,3-szeres fókusztényező társul. A 8,5 kép/másodperces sorozatfelvételből származó fotók feldolgozását itt is a DIGIC II processzor végzi, de amíg a felvétel sebessége változatlan, addig a sorozatok hossza akár 48 képkocka is lehet.

Forrás: [origo]

Canon EOS 1D Mark II N


Természetesen az új modellben is, akárcsak elődjében, minden a mai fotózásban elérhető technológiát és funkciót megtalálunk. Így rendkívül fejlett az autófókusz rendszer (45 érzékelő), a fénymérés, valamint minden beállítás módosítható közvetlenül a felhasználó által is. A dioptriakorrekciós optikai keresőben a kép 100 százaléka látható, akárcsak az újdonságként beépítésre került 2,5 collos TFT LCD kijelzőn is. A profi fotósok számára egy új témaüzemmódot is felvonultat az 1D Mark II N: ez a Picture Style, amelynek lényege, hogy a szokásostól eltérően nem a záridő-rekesz-érzékenység kombinációval operál, hanem hatféle, a képfeldolgozás során alkalmazott algoritmust használ a képek készítésekor. A fotókat a fényképező RAW és JPEG formátumban tudja elmenteni CompactFlash, illetve SecureDigital memóriakártyára.