Talmácsi a hetedik helyen zárta az Ausztrál Nagydíjat

A 3. helyről rajtoló Talmácsi Gábor végül a 7. helyen fejezte be az Ausztrál Nagydíj 125 köbcentisek futamát. A kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre nem fejezte be a versenyt motorhiba miatt.

Talma a 3. helyről rajtolt, amit jól kapott el és az élmezőny elején fordult az első kanyarban. Lüthi szinte azonnal meglépett a többiektől, mögötte pedig egy kőkemény hetes boly alakult ki, ahol körről-körre változott a sorrend. Talmácsi Gábor foggal-körömmel harcolt, de motorjában sajnos nem volt annyi erő, hogy Ausztráliában dobogóra állhasson. Lüthi mögött Koyama és Simoncelli végzett az élen, míg végül Talma a 7. lett. A vb-cím egyik nagy esélyese, a finn Mika Kallio csupán az 5. helyen tudott befutni, így a tabellán visszaszorult a 2. helyre Thomas Lüthi mögé (212 ponttal), Talmácsi továbbra is a harmadik (165 ponttal).

Talma nyilatkozata verseny után: "Izgalmas volt a verseny, nagyon élveztem. A motorom összességében nem volt rossz, csak a végsebességnél hiányzott egy kicsi. Minden tőlem telhetőt megtettem, mindent megpróbáltam, ahol csak tudtam, előztem a féktávokon, mert a célegyenesben elvesztett időt rendre újra le kellett dolgoznom, mindig újra kellett kezdenem a felzárkózást. Kihoztam magamból a maximumot. A világbajnoki pontversenyben ezzel az újabb 9 ponttal bebiztosítottam egyelőre a dobogós helyemet, de persze még nem dőlhetek hátra, hiszen van még 2 futam."

Ismét Rossi, Perdrosa világbajnok

Forrás: EPAA királykategóriában a már hetek óta világbajnok Valentino Rossi diadalmaskodott, bebizonyítva, hogy nem véletlenül az egyik kedvenc helyszíne az ausztrál pálya. Óriási csatában végül az amerikai Nicky Hayden futott be másodikként, míg a harmadik helyet a ducatis Carlos Checa orozta el az utolsó métereken az olasz Marco Melandri elől.

A 250 köbcentis kategóriában világbajnokot avattak az egész szezonban remekül teljesítő Daniel Pedrosa személyében. A spanyol versenyző a szélárnyékból kibújva előzte meg közvetlenül a leintés előtt a korábban élen motorozó Sebastian Portót, míg harmadikként a hondás Jorge Lorenzót intették le. Az ausztárl Casey Stoner - akinek egyedül lett volna még esélye megszorongatni Pedrosát - nem tudott élni a hazai pálya előnyeivel, ugyanis egy bukás miatt kénytelen volt feladni a versenyt.

Következik: október 23., Török Nagydíj (Isztambul)