Idegenbeli vereséggel kezdte meg szereplését a női Euroligában az MKB-Euroleasing Sopron kosárlabdacsapata, miután a nyitófordulóban 25 ponttal kikapott a cseh Brno vendégeként. A MiZo Pécs viszont nyert, mégpedig 13 ponttal, a spanyol Valencia otthonában.

Euroliga, első forduló, B csoport:
Brno (cseh) - MKB-Euroleasing Sopron 96-71 (18-20, 22-21, 34-14, 22-16)
pontszerzők: Milton 24/9, Vesela 16/3, Kulichova 15, Viteckova 14/6, Machova 8, Zirkova 7/3, Sales 6, Kovacova 4, Hejdova 2, illetve Teasley 25/21, Cserny 16, Blahuskova 11/3, Horváth Zsuzsanna 6, Károlyi 5/3, Honti 4, Kocsis 2, Horváth Zsófia 2.

Az előző idényben és a klubvilágbajnokságon is ezüstérmes, amerikai sztárokkal felálló Brno alaposan belekezdett, de 10-3-nál megtört a lendülete, így a nyáron szerződtetett WNBA-bajnok Teasley és a Harvard Egyetemről érkezett Cserny révén a 11-0-s rohamot produkáló soproniak átvették a vezetést.

A második negyedben fokozták a tempót a vendégek, Teasley a 15. percben már 14 pontnál járt, ennek köszönhetően 10 pontra nőtt a különbség. A túloldalon Milton begyűjtötte harmadik személyi hibáját, ám Viteckova megrázta magát, így a félidőben 40-41 volt az állás.

A magyarok lendülete a 23. percig tartott, ekkor - 44-44-nél - a cseh bajnok utolérte őket, sőt Milton és Vesela irányításával hamarosan már 16 ponttal elhúzott az ellenfél. A harmadik játékrész végén 74-55-öt mutatott az eredményjelző, miután a Sopronban Teasley és Cserny mellé senki sem tudott felnőni.

Az Euroliga-győzelemre törő brnóiak a húsz ponttal megnyert szakasz után sem engedtek ki, és végül magabiztosan hozták a kötelező hazai győzelmet. A vendégek nem tudták megismételni tavalyi bravúrjukat, amikor 74-69-re nyertek a cseh városban.