A férfikosárlabda bajnoki döntő első mérkőzésén hazai csarnokában aratott nagy arányú sikert az Atomerőmű az Albacomp ellen. A paksiak a találkozó elejétől kézben tartották a mérkőzést, és jobb távoli dobásaiknak köszönhetően a végén már közönségszórakoztató játékkal nyerték a mérkőzést.

férfikosárlabda-döntő, 1. mérkőzés:
Atomerőmű SE - Albacomp 83-68 (23-13, 17-16, 22-16, 21-23)
Paks, 1200 néző
v.: Bodnár, Benczúr, Pálla
legjobb dobók: Monroe 15, Pavlik 15/9, Horváth Z. 15/3, illetve Bencze 13, Spivey 12/6, Kámán 10

Hazai közönség előtt kezdhette a döntőt a bajnok Atomerőmű együttese, és ennek lélektani előnyét próbálta azonnal a mérkőzés elején kihasználni. Masszív védekezésüknek köszönhetően az Albacomp nagyon nehezen jutott dobóhelyzetbe, így a negyed elején kilencpontos előnyre tettek szert a hazaiak.

Ezt követően kicsit magára talált a székesfehérvári gárda, de amikor igazán közel kerülhettek volna, Djogo triplájával megint megnyugodhattak Mészárosék. A hajrában jó hárompontos dobásaiknak eredményeként magabiztos előnnyel zárták a játékrészt a Tolna megyeiek (23-13).

A folytatásban elkapták a fonalat Benczéék, ezért Zsoldos András időkéréssel próbálta megfékezni a vendégek lendületét. Ez olyannyira sikerült a Paksnak, hogy a továbbiakban tetszetős támadások végén szerzett pontokkal növelték előnyüket, amibe persze közre játszott az is, hogy az Albacomp rendkívül gyengén védekezett, így fél perccel az első félidő vége előtt 40-27 volt az ASE előnye, ami két ponttal csökkent a negyed végén (40-29).

A szünet után hiába indítottak kosárral a vendégek, nem tudtak csökkenteni a hátrányon, mert az Atomerőmű újra magához ragadta a kezdeményezést, és a kritikus helyzetekben mindig eredményes tudott lenni. Ezért aztán amikor már újra bizakodni kezdhettek volna a vendégek, ismét tizenöt pont lett a két csapat közötti különbség, amit még a hátralévő időben növelni is tudtak Czieglerék (62-45).

Az utolsó tíz percet fergeteges tempóban kezdte Zsoldos András együttese, amivel szemben a fehérváriak tehetetlenek voltak, így Fodor Péter 78-53-as állásnál időkéréssel próbálta felrázni játékosait. Azonban ez sem segített, és bár már huszonöt pont is volt az ekkor már a cserejátékosait játszató Paks előnye, a végére kicsit kiengedtek a hazaiak, így az eredményt tekintve fehérvári szempontból nem lett csúfos vereség a vége (83-68).