Ismét magyar csapaté a Közép-európai kupa!

Népsport:

Nagyszerű játékkal, imponáló fölénnyel győzött a Bp. Vasas
Bp. Vasas-Rapid (Bécs) 9:2 (3:1)

Egy hét alatt másodszor telt meg a Népstadion. 100 000 főnyi közönség nagy mérkőzést várt és nem csalódott. A Budapesti Vasas olyan játékkal rukkolt ki, amilyet magyar csapattól rég láthatott a budapesti közönség. Imponáló fölényt vívott ki, gólzáporral árasztotta el nagyhírű ellenfelének hálóját, s még ilyen arányban is megérdemelten győzött. A Bp. Vasas ezzel a győzelmével megszerezte a Középeurópai Kupát, s így ismét magyar csapat szerezte meg ezt a nagyszerű nemzetközi futballtrófeát.

Vicek játékvezető sípjelére a következő összeállításban kezdett a két csapat:

BP: VASAS: Kamarás - Kárpáti, Kontha, Sárosi - Bundzsák, Berendi - Raduly, Csordás, Szilágyi I:, Teleki, Lelenka.

RAPID: Gartner - Malta, Glesser, Golobic - Hölti, Lenzinger - Körner I., Riegler, Hanappi, Mészáros, Bertalan.

A mérkőzés első perceiben rögtön a Vasas lépett fel támadóan. Teleki hosszú labdákkal ugratta ki csatártársait, s csak hajszálon múlt, hogy már az első percekben nem szerezte meg a vezetést a budapesti csapat. A Vasas minden játékosa rendkívül nyugodtan és körültekintően játszott, pontos passzokkal közelítette meg a Rapid kapuját. Az első negyedórában a Rapid el sem jutott a Vasas tizenhatosáig, s az első veszélyes támadást csak a 16. percben vezette a Rapid, de Körner I. az oldalhálóba lőtt. A 20. percben Raduly óriási kapura lövése hajszállal ment mellé.

A 21. percben megszületett a Vasas első gólja. Teleki hozta föl a labdát, a tizenhatoson Szilágyi I-hez továbbította, a középcsatár kiugratta Csordást, s a jobbösszekötő az ötösről védhetetlen gólt lőtt (1:0).

Rögtön utána Lelenka kitört, a tizenhatoson belül. Halla csúnyán felvágta, de Vicek játékvezető sípja néma maradt. Továbbra is a Vasas támadott, s szinte beszorította ellenfelét. A 24. percben Szilágyi I. bombája szállt fölé.

A 29. percben Lelenka kicselezte Hallát, ügyesen a gólvonal előtt álló Csordáshoz gurította, a jobb összekötő először egy kicsit hátrahúzta a labdát, ezzel becsapta a rátámadó kapust, aztán biztosan a kapu közepébe lőtt (2:0).

Csordás visszahúzta a labdát a kivetődő Gartner elől,majd mellette laposan a jobb sarokba rúgta. Képünkön a cselezés után helyzet: Csordás éppen hátralendíti rúgásra a lábát.

A közönség fergetegesen bíztatta a csapatot, s ez szinte szárnyakat adott a Vasas-fiúknak. A 22. percben a Rapid gólhoz jutott. A Vasas védelem könnyelműsködött a tizenhatoson belül, a labda a fedezetlenül hagyott Riegler elé került, s a jobbösszekötő a hálóba lőtt (2:1).

A váratlanul bekapott gól nem törte le a Vasast. Egymásután futottak a szebbnél szebb támadások a Rapid kapuja felé. A 38. percben Szilágyi I., a 40. percben Bundzsák lőtt fölé.

A 42. percben egy hosszan előreívelt labdát Bundzsák Csordás elé fejelt, a jobbösszekötő okosan hátragurította Radulynak, s a jobbszélső éles szögből, pazar kapáslövéssel megszerezte a budapesti csapat harmadik gólját (3:1).

A Vasas harmadik gólját Raduly szerezte

A Vasas fölényével ért véget az első félidő. A levonuló csapatokat a kitűnő játékért nagy ünneplésben részesítette a közösség.

A második félidő első perceiben is a Vasas lépett fel támadóan. A Vasasnak olyan negyedórája következett, amilyen még nem volt a csapat életében, Szilágyi I. kilenc perc alatt három nagyszerű gólt rúgott a Rapid kapujába. A 42. percben Raduly elfutott, kicselezte a rátámadó Golobicot, pompás beadását Teleki Bundzsákhoz fejelte, a jobbfedezet Szilágyi elé tette a labdát, s a középcsatár védhetetlen gólt lőtt (4:1).

Az 52. percben Szilágyi I. és Csordás összjátéka után Csordás kapura lőtt, a labda a kapusról Szilágyi I. elé pattant, s a középcsatár ezúttal sem hibázott (5:1).

A Rapid ezután fölforgatta összeállítását. Hanappi hátrahúzódott Csordást őrizni. Halla előrement a csatársorban, s Lenzinger lett a jobbhátvéd. A csere nem segített a Rapidon. Az 56. percben Bundzsák remek 30 méteres labdája Szilágyi I-et a kaputól mintegy 20 méterre üresen találta, s a középcsatár 20 méteres bombája a léc mellett kötött ki a hálóban (6:1).

A közönség valósággal lázba jött. Ütemes tapssal kísérte a Vasas nagyszerű játékát, s a Vasas-fiúk meghálálták a közönség biztatását. A Rapid játékosait láthatóan letörte a bekapott hat gól, s bár a mezőnyben szépen adogattak, a kitűnően romboló Vasas-védelem mellett, egyetlen gólhelyzetet sem tudtak kidolgozni.

Tovább támadott a Vasas, és

a 70. percben ismét Szilágyi I. lövése kötött ki a hálóban (7:1).

(A Népstadion eredménytáblája ezzel betelt, és kénytelenek voltak a szöveget rövidíteni, hogy a további várható gólokat is ki tudják írni.)

Az utolsó 20 percben a Vasas iskolajátékot mutatott be. A labda szinte állandóan a piros-kék játékosoknál volt, s a Rapid hiába törekedett, nem tudott semmilyen eredményt elérni. A 78. percben a válogatott formában játszó Bundzsák 40 méteres labdájával Raduly a balösszekötő helyén futott, s 15 méterről remekbe szabott gólt rúgott (8:1).

Ettől kezdve, ha lehet még jobban bíztatta és ünnepelte a közönség a Bp. Vasast. Ekkor váratlanul ismét gólhoz jutott a Rapid. Körner I. magas beadását Kamarás kiöklözte, de a labda a kapus előtt álló Kárpáti fejéről a hálóba hullott (8:2).

A 88. percben Csordás kicselezte a védelmet, majd a tisztán álló Telekit szöktette, s a balösszekötő elegáns nyugalommal belőtte a kilencedik gólt. Az utolsó pillanatban még Lelenkának volt nagy helyzete, de hajszállal kapu mellé lőtt. Megszólalt a mérkőzés végét jelző hármas sípszó, a Vasas-fiúk összeölelkeztek a pályán, s elindultak átvenni a nagyszerű díjat, a Középeurópai Kupát. Minden néző a helyén maradt. A Népstadion százezres közönsége óriási lelkesedéssel üdvözölte a Vasas és a magyar labdarúgás nagyszerű diadalát. A pályára betódult nézők, vállukon hozták be az öltözőbe a Vasas-játékosokat.