Talmácsi kilencedik lett Ausztráliában

Talmácsi Gábor (Honda) a kilencedik helyen végzett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-vb 14., ausztrál futamán, Phillip Islanden. Győzött, s ezzel már bajnok a spanyol Alvaro Bautista (Aprilia). A negyedliterek legjobbja márka- és honfitársa, Jorge Lorenzo lett, MotoGP-ben az olasz Marco Melandri (Honda) nyert.

A nyolcadliteres mezőny egy bukás miatt kétszer rajtolt el. A második előtt kicserélték Talmácsi motorjának kuplungját és gumijait is. A csapattól származó információ szerint a kuplunggal ennek ellenére gondok adódtak a futam során, főleg a másodikból harmadikba váltásoknál. A hátsó gumija sem volt rendben, nagyon csúszott, s mint utóbb kiderült, szálszakadásos volt.

A 125 köbcentis kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre nem tudta befejezni az ausztrál versenyhétvégét. A Team Toth versenyzőjének már a reggeli bemelegítő edzésen is problémái voltak, nem sikerült megoldani a motor szombati erőtlenségét, továbbra is gyengébb volt, mint az ellenfelek gépei. Sajnos ez a vesszőfutás folytatódott a versenyen is. A motor továbbra is gyengén szerepelt, Imre nem tudta felvenni a harcot a többi pilótával. Rajt után folyamatosan hátrébb motorozott, mint a pénteken megszerzett rajtpozíciója. De ez nem volt elég, a futam végére Imi motorjának kormány-lengéscsillapítója felmondta a szolgálatot, és egyre nehezebben mozgott. Két körrel a verseny vége előtt már annyira bekeményedett, hogy gondot okozott a Team Toth versenyzőjének a kanyarok bevétele, ezért biztonságosabbnak látta kiállni.

3. Melandri 193

A vb-sorozatból még három futam van hátra, a következő forduló szeptember 24-én, Japánban lesz..