Dán győzelemmel ért véget a kaposvári Lovas Akadémián a díjlovagló Világkupa magyarországi fordulója. A Nagydíj-kűrt a címvédő Lone Jörgensen nyerte meg. Ács Róbert a hatodik, Dallos Zsófia a tizedik helyen végzett. A három és fél millió forint összdíjazású viadalon tizenkét nemzet ötven sportolója mérte össze egymással a tudását.

Remek magyar sikerekkel kezdődött meg a kaposvári Lovas Akadémián a díjlovagló Világkupa idei, immár 19. magyarországi fordulója. A hagyományos nyitó számot, a Szent György Díjat Dallos Zsófia nyerte meg Druppy nevű lovával, ráadásként pedig Don Pikainah nyergében a negyedik helyet szerezte meg. A második és a harmadik hely is magyar sportolónak jutott Komjáthy György és Kafka Zsófia jóvoltából. A délutáni Intermediaire II. gyakorlatot tizenhatan mutatták be, és a tavalyi kaposvári győztes Lone Jörgensen Hardthof's Ludewig G nevű lovával újra bebizonyította, hogy remek párost alkotnak. A dán versenyzőnő magabiztosan szerezte meg az első helyet osztrák és orosz vetélytársa előtt. A legjobb hazai eredményt az idei magyar bajnok Ács Róbert könyvelhette el, aki hatodikként zárt Shannon nyergében.

A kis kör szombati versenyszámát, az Intermediaire I. feladatot tizenöt induló közül Komjáthy György nyerte meg Wolkenstern nyergében. A délutáni Nagydíj győztese izgalmas küzdelem végén a dán Lone Jörgensen lett. Ebben a számban igazán népes nemzetközi mezőny gyűlt össze, hiszen huszonheten próbáltak szerencsét. Vasárnap délelőtt aztán kettős magyar sikerrel zárult a kis kör küzdelemsorozata. Az Intermediaire-kűrt tíz páros mutatta be, és Dallos Zsófia szerezte meg az első helyet a kilenc éves Druppy nyergében. A második helyet a korábbi kaposvári lovas Komjáthy György érdemelte ki.

Forrás: [origo]

Lone Jörgensen megvédte címét

A magyar bajnok Ács Róbert remek produkcióval rukkolt elő, és kellemes meglepetésre hatodikként zárt. Dallos Zsófia sajnos először mutatta be programját, ami meg is látszott a pontjain, de így is elcsípte a tizedik helyet. Érdekesség, hogy az orosz Tatjana Miloserdovát kizárták, mert nem viselte a sarkantyúját a gyakorlat közben, a szintén esélyesnek számító angol Bigwood, valamint a dán Anders Dahl lova pedig sokat hibázott a hatvanszor húsz méteres négyszögben.

Eredmények:
Intermediaire-kűr (10 induló): 1. Dallos Zsófia (magyar) Druppy 70,25 százalék; 2. Komjáthy György (magyar) Wolkenstern 69,40; 3. Simone Reisenweber (német) Hyperion 67,75; ... 7. Kafka Zsófia (magyar) Golden Eye 64,60; 8. Vági Emese (magyar) Prince Charming 64,50

Nagydíj-kűr Világkupa-minősítő (15 induló): 1. Lone Jörgensen (dán) Hardthof's Ludewig G 72,50; 2. Wayne Channon (angol) Lorenzo CH 69,10; 3. Suzan De Klein (Holland-Antillák) Special 67,50; 4. Igor Maver (szlovén) Wiesensteig 66,55; 5. Anders Dahl (dán) Afrikka 65,90; 6. Ács Róbert (magyar) Shannon 65,60; 10. Dallos Zsófia (magyar) Leonardo 63,70