Két arany és egy ezüst gazdagította a magyar érmek számát a spanyolok nyílt úszóbajnokságán Madridban, ahol Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid nyert, Mutina Ágnes pedig második lett a vasárnap esti döntőkben.

A pécsi Jakabos két ezüstérem (200 m és 100 m pillangó) után a számára eddig idegen terepen, 100 m gyorson diadalmaskodott, méghozzá úgy, hogy szombati egyéni csúcsát (56.03) tovább faragta, és 55.73 másodperces eredménnyel ért célba.

Verrasztó Dávid - a 400 m vegyesen aratott előző napi győzelem után - 400 méter gyorson nyert 3:52.74 perces eredménnyel, ami eddigi legjobbja. Mutina Ágnes ugyanebben a számban, a nők versenyében másodikként ért célba 4:10.01 perces idővel. A szintén a Jövő SC-Veoliában úszó Mutina szombaton első lett 200 m gyorson.