Ecuador és Chile kijutott a labdarúgó-világbajnokságra, Uruguay viszont az elmúlt három alkalomhoz hasonlóan ismét pótselejtezőre kényszerül.

A legutóbbi vébén negyedikként záró Uruguay az utolsó fordulóban a már biztos továbbjutó argentinokat fogadta, és 3-2-re győzött, de ez csak arra volt elég, hogy a még pótselejtezőt érő ötödik helyen végezzen.

Uruguay zsinórban negyedszer játszhat pótselejtezőt, 2002-ben és 2010-ben sikerrel vívta meg, 2006-ban viszont az ausztrálok ellen eléverzett, ezúttal Jordánia lesz az ellenfél.

Cavaniék végül csak rosszabb gólkülönbségük miatt maradtak le a negyedik helyről, amely a Chilében vereséget szenvedő Ecuadoré lett. A hazaiak az első félidő végén három perc alatt kétszer is betaláltak, és ez az előny ki is tartott a végéig.

A vébére már korábban kijutó Kolumbia a veterán hátvéd, Mario Yepes duplájával győzött Paraguayban, pedig Guarín kiállítása miatt majdnem egy órát emberhátrányban játszott.

Dél-amerikai vb-selejtezők, utolsó forduló:
Uruguay - Argentína 3-2 (2-2)
gól: C. Rodríguez (6.), Suárez (34., 11-esből), Cavani (49.), illetve M. Rodríguez (15., 41.)

Chile - Ecuador 2-1 (2-0)
gól: A. Sánchez (35.), Medel (38.), illetve Felipe Caicedo (66.)

Paraguay - Kolumbia 1-2 (1-1)
gól: Rojas (8.), illetve Yepes (38., 57.)
piros lap: Guarín (32., Kolumbia)

Peru - Bolívia 1-1 (1-1)
gól: Yotun (19.), illetve Bejarano (45.)

A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Argentína 32 pont, 2. (és vb-résztvevő) Kolumbia 30/15, 3. (és vb-résztvevő) Chile 28, 4. (és vb-résztvevő) Ecuador 25 (20-16), 5. (pótselejtezőt játszik) Uruguay 25 (25-25), 6. Venezuela 20, 7. Peru 15, 8. Bolívia (12 (17-30), 9. Paraguay 12 (17-31)