A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (OTP Bank Liga) címvédő Ferencváros első nyári felkészülési mérkőzésén 2-2-es döntetlent játszott a másodosztályú Szombathelyi Haladással a szlovéniai Gornja Radgonában.

A Ferencváros a meccset a Gróf – Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Haratin, Vécsei – Szánthó, Katona, Tokmac – Boli összeállításban kezdte. Az első gólra a fradi.hu beszámolója szerint a 21. percig kellett várni, amikor Heister ment el remekül a bal oldalon, majd

a hosszú oldal felé ívelt, ahol Szánthó érkezett, és kapásból, jobbal a kapuba lőtt (1-0).

Az első félidő végén, egészen pontosan a 43. percben egyenlített a Haladás: Kiss Bence indult meg középen, elvitte Iyinbor mellett a labdát, majd

17 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról pattant a kapuba, Grófnak nem volt esélye védeni (1-1).

A Fradi 2-2-es döntetlent játszott a Haladással Forrás: fradi.hu

A 2. félidőre teljes sort cserélt Szergej Rebrov és a Bogdán – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos – Somalia, Csonka – Isael, Skvarka, Varga R. – Ramadan összeállítású együttes lépett pályára. Meglepetésre azonban a Haladás szerzett vezetést

a 75. percben, amikor egy kipattanó labda után Jancsó ballal hatalmas gólt tekert a jobb felső sarokba (1-2).

Azonban a Ferencváros nem adta fel, és a 91. percben egyenlített:

Haratin adott hatalmas labdát Lovrencsicsnek, aki jobbról laposan középre lőtt, ott érkezett Ramadan és a léc alá lőtt (2-2).

Felkészülési mérkőzés, Gornja Radgona
Ferencváros-Haladás 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Szánthó (21.), Ramadan (91.), ill. Kiss B. (43.), Jancsó (75.)

FTC: Gróf - Botka, Blazic, Iyinbor, Heister - Haratin (Somália, 32.), Vécsei (Csonka A., 9.) - Szánthó, Katona B., Tokmac - Boli.
2. félidő: Bogdán - Lovrencsics G., Frimpong, Dvali (Iyinbor, 85.), Csontos - Somália, Csonka A. (Haratin, 60.) - Isael, Skvarka, Varga R. - Ramadan. Vezetőedző: Szergej Rebrov
Haladás: Rózsa – Csilus T., Mocsi, Devecseri – Tóth D., Holdampf, Szekér, Kiss B., Bosnjak – Tóth B., Medgyes. Vezetőedző: Mátyus János