Aggasztó mértékű a gyerekek elleni erőszak Kolumbiában

Kolumbia, Bogotá, gyerekbántalmazás
A man walks next to cuddly toys placed at the Bolivar square during a demonstration against child abuse in Bogota, on November 30, 2020. - A thousand cuddly toys were scattered around Bogota's main square on Monday with a message denouncing the sexual violence that punishes 37 children in Colombia every day. (Photo by RAUL ARBOLEDA / STAFF / AFP)
Vágólapra másolva!
A Kolumbiában bántalmazott gyerekekre és a latin-amerikai ország áldozatvédelmének hiányosságaira hívta fel a figyelmet az Aldeas Infantiles SOS Colombia nevű civil szervezet hétfőn, felszólítva egyúttal az ország vezetését, tegyen többet a gyerekek védelme érdekében.
Vágólapra másolva!

A szervezet aktivistái Bogotá főterén ezer gyerekjátékot helyeztek el, Angela Rosales, a szervezet vezetője szerint így kívántak emlékeztetni az országban bántalmazott gyerekekre. Rosales újságíróknak azt mondta, a latin-amerikai országban kritikus méreteket öltött a gyerekbántalmazások száma, jóllehet a megelőzésre továbbra sincs elég erőforrás.

A kormány adatai szerint az országban

naponta több mint 37 gyerek válik szexuális bántalmazás áldozatává,

akiket a hatályos jogszabályok értelmében a vizsgálat idejére kiemelnek a családjukból. Rosales bírálta ezt az eljárást, és hangsúlyozta, hogy bántalmazás gyanúja esetén a bántalmazót kell kiemelni a családból, nem pedig az áldozatot, aki így kétszeresen is abúzust szenved.

Bogotá főterén ezer gyerekjátékot helyeztek el, hogy emlékeztessenek az országban bántalmazott gyerekekre Forrás: AFP/RAUL ARBOLEDA/Raul Arboleda

Felhívta a figyelmet arra, hogy ilyen ügyben már több mint 30 ezer gyereket választottak el családtagjaiktól, akikről a gyermekvédelem nem tud megfelelően gondoskodni.

A szervezet adatai szerint

a gyerekeket szexuálisan bántalmazó felnőtteknek csupán hét százalékát ítélik el,

és az állam arányaiban többet fordít a börtönben ülőkre, mint a gyermekvédelem támogatására.
Azt is felróják továbbá, hogy az ilyen jellegű ügyekben a nyomozás túl lassan halad, a jelentés pedig több példát is említ, ahol évek teltek el az ítéletig.

Az aktivisták rámutatnak arra is, hogy a szigorúbb törvények vélhetően több embert tartanának távol az országban a gyerekbántalmazástól, illetve kiemelik annak fontosságát, hogy a gyerekekkel megismertessék a jogaikat.