70 percet játszott emberelőnyben a Juventus, mégis kiesett

fbl Horizontal
Juventus' Italian forward Federico Chiesa (C) celebrates with Juventus' Welsh midfielder Aaron Ramsey after scoring his second goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match between Juventus Turin and FC Porto on March 9, 2021 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Borussia Dortmund továbbjutott a Sevilla ellen.
21:45
2021. március 9.

Hamarosan kezdünk

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat. Kedden este a egygólos hátrányból kell továbbjutnia a Juventusnak az FC Porto elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben, míg a Borussia Dortmund egygólos előnyről várhatja az Európa-liga-győztes Sevilla elleni visszavágót.

21:48

Ronaldo rápihent a meccsre

Az olasz bajnoki címvédő Juventus február 17-én 2-1-es vereséget szenvedett Portugáliában, ahol Federico Chiesa 82. percben szerzett szépítő gólja sokat jelentett a Juventusnak. Az olaszok azon a mérkőzésen nem igazán találtak fogást a Portón, amely az első és a második félidőben is az első percben talált be a kapuba.

Ronaldo csere volt a Juventus hétvégi meccsén Forrás: AFP/Miguel Medina

Andrea Pirlo vezetőedző vélhetően kedd estére igyekszik majd megszervezni a csapat stabil védekezését, a hétvégén pihentetett ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo pedig ismét meghatározó szerephez juthat. Pirlo a Lazio ellen 3-1-re megnyert szombati rangadó után elárulta, már a hét közben megegyezett Ronaldóval abban, hogy a 36 éves klasszis a bajnokin nem lép pályára, így kipihentebb lesz a BL-találkozón.

21:49

Bevehetetlen torinói erőd?

A Juventus a hazai pálya előnyében joggal bízhat, december 22. óta egyetlen csapat sem tudott győzni a torinói Allianz Stadionban, ahol a BL csoportkörében sem a Dinamo Kijev, sem a Ferencváros nem járt sikerrel, ugyanakkor a Barcelona - még tavaly októberben - 2-0-ra nyert.

21:51

Otthon a Juve az esélyesebb

Ami a Juve Porto elleni BL-párharcait illet: legutóbb a 2016/2017-es kiírás ugyanezen szakaszában sorsolták össze a két együttest, akkor az olaszok kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel ejtették ki portugál riválisukat. Azt megelőzően 2001-ben találkozott a két együttes, és a portói 0-0 után a Juve otthon 3-1-re győzött.

21:53

Haaland is pihent

A másik keddi mérkőzésen a Borussia Dortmund fogadja a Sevillát, mégpedig kényelmes helyzetből, miután Spanyolországban 3-2-es győzelmet aratott. A "főpróba" egyik csapatnak sem sikerült: a németek szombaton 4-2-re kikaptak a címvédő és listavezető Bayern München otthonában úgy, hogy kilenc perc után már 2-0-ra vezettek, míg a Sevilla a nagyságrendekkel gyengébb kerettel rendelkező Elche vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget a La Ligában.

Erling Braut Haaland két gólt lőtt a Bayern Münchennek Forrás: AFP/Andreas Gebert

A spanyolok némiképp felforgatott kezdőcsapattal álltak ki a bajnokin, vélhetően sokkal inkább a keddi BL-meccsre figyeltek már akkor is, míg a Dortmund erős összeállításban kezdett Münchenben, a két gólt szerző Erling Haalandot viszont a 60. percben le kellett cserélni.

21:55

Sancho nélkül a Dortmund

Az, hogy kedden melyik oldalon kik lesznek bevethetők, egyelőre kérdés, a Borussiánál ugyanakkor biztosan lesz egy hiányzó a meghatározó játékosok közül. Jadon Sancho ugyanis izomsérülés miatt hetekre kidőlt, és egyelőre nem lehet tudni, mikor léphet újra pályára. A másik oldalon a legjobbak közül jelenleg nem tudni sérültről, így valószínű, hogy a Sevilla a legjobb összeállításban tud kifutni a dortmundi gyepre.

21:56

A Dortmund verhetetlen?

A Dortmund a legutóbbi hét hazai BL-meccsén veretlen maradt, és az azt megelőző 11 meccséből is csak egyet vesztett el. Legutóbb a Tottenhamtől kapott ki hazai pályán 1-0-ra a 2018/19-es szezonban.

21:57

Esélytelen a Juventus?

A Juventus a legutóbbi hat olyan BL-párharcából kiesett, amikor elvesztette az első meccset. A 2018/19-es szezon a kivétel, amikor az Atlético Madrid elleni nyolcaddöntőben 2-0-ra kikapott Madridban, a visszavágón azonban Cristiano Ronaldo mesterhármasával megfordította a párharcot.

21:57

A Juventus kezdője

21:57

Újabb rekordot hozhat egy Haaland-dupla

Ha a norvég csatár két gólt tud rúgni a Sevillának - ahogy tette azt idegenben - úgy ő lehet az első, aki négy egymást követő BL-meccsen tud legalább két gólt szerezni, illetve a sorozat történetében a leggyorsabban érheti el a 20 gólt, mindössze 14 meccs alatt. A jelenlegi éllovasnak, Harry Kane-nek ehhez 24 találkozó kellett. Ja, és akkor még ő lehet minden idők legeredményesebb norvég focistája a BL-ben, megelőzve Ole Gunnar Solskjaert, akinek nem 14, hanem 77 meccsen jött össze 19 gól.

21:58

A Porto kezdője

21:59

A Dortmund kezdője

21:59

Egy valami miatt vagyunk csak szomorúak

Mégpedig azért, mert üresek a fantasztikus Signal Iduna Park lelátói.

22:00

A Sevilla kezdője

22:00

Torinóban elkezdődött a meccs

A Juventus edzője hat helyen változtatott a Porto otthonában vereséget szenvedő csapaton.

22:02

A Portóé az első lövés

A 2. percben a kolumbiai Mateus Uribe lőtt 19 méterről, de nem találta el a kaput.

22:02

Rutinos bíró vezet Dortmundban

A török Cüneyt Cakir mögött már van két BL-döntő és két vb-elődöntő, valamint 15 évnyi FIFA-keret tagság.

Soha nem hagyja otthon a sárga lapot Forrás: AFP/Marco Bertorello
22:03

Elkezdődött a mérkőzés

A Sevilla próbál támadni, a Dortmund pedig szokása szerint már a spanyol tizenhatosnál letámad.

22:03

Micsoda bravúr

A 3. percben egy jobboldali beadásra Alváro Morata robbant be, a közeli fejesét azonban az argentin Agustin Marchesin kitolta a léc alól. Elképesztő védés volt.

22:04

Az első spanyol lövés

Ocampos szúrta rá 17 méterről, Marwin Hitz azonban szépen védett.

22:06

A másik oldalon is van már lövés

Schulz is nagyjából 17-ről lőtt, Jusszin Bounou azonban kényelmesen feküdhetett rá a labdára.

22:06

Porto-helyzet

Egy kontra végén Marega kapott kiugartást, kapura tört, de a jó ütemben kimozduló Szczesny lehalászta a labdát a lábáról.

22:07

Porto-kapufa

A 6. percbven egy balról belőtt labdát Taremi belsőzött kapura, Bonucci a gólvonalon blokkolni tudott, a kipattanót azonban az iráni játékos kapura fejelte, de a keresztlécet találta el.

22:08

Videón a Porto kapusának bravúrja

22:09

Juve-fejes

Cuadrado jobboldali szabadrúgását Ramsey csúsztatta 10 méterről kapu fölé.

22:10

Beszorul a Dortmund

A Sevilla sorozatban rúghatja a szögleteket.

22:11

Focizni jött a Porto

Sokan úgy gondolták, hogy a Porto majd beáll bekkelni a Juventus otthonában, de tíz perc játék után kijelenthető, hogy a portugál csapat focizni jött Torinóba.

22:14

Ronaldo nyugalomra int

Cristiano Ronaldo nyugalomra inti a csapattársait Forrás: AFP/Marco Bertorello
22:14

Monchi nem viccelt az első meccs után

A Sevilla a maga posztján világklasszis sportigazgatója a párharc első, 3-2-es német győzelmet hozó felvonása után megígérte, hogy az andalúz csapat úgy fog harcolni, mint az oroszlánok.

Monchi valóságos klublegendának számít a Sevillánál Forrás: AFP/Cristina Quicler
22:17

Vajon mit főzött ki Lopetegui?

Julen Lopetegui nagy taktikus, biztos, hogy nem terv nélkül érkezett a csapatával Dortmundba Forrás: AFP/Ina Fassbender
22:17

Tizenegyest kapott a Porto

Demiral rúgott oda hátulról Tareminek, a játékvezető pedig kis kivárással a tizenegyespontra mutatott.

22:19

Vezet a Porto

A 19. percben megszerezte a vezetést a Porto. Sergio Oliveira a jobb alsó sarokba lőtt a balra vetődő Szczesny helyére.

22:20

Közel járt a gólhoz a Sevilla

Ocampos nagyon csúnyán (vagy nagyon szépen) "bebőrözte" Emre Cant, majd Susót játszotta meg, az első meccsen is eredményes spanyol pedig 16-ről centikkel bombázott a kapu mellé.

22:22

Videón a Porto vezetőgólja

22:23

A meccs első sárga lapja

A 20. percben egy spanyol kapja

Mateu Morey (balra) sem az ellenfeleket, sem magát nem kíméli Forrás: AFP/Ina Fassbender

, mégpedig a dortmundi Mateu Morey, aki Oscar Rodrigueznek rúgott oda keményen.

22:27

Juventus-helyzet

A 27. percben Cuadrado keresztlabdája után Morata került ziccerbe, a spanyol válogatott csatár közeli lövésébe azonban belevetődött a Porto kapusa.

22:30

Ápolás dortmundba

Diego Carlos combhajlítóját kenik le és masszírozzák át gyorsan, hátha a brazil védő húzódása nem súlyos.

22:30

Rabiot lövése

A 30. percben Adrien Rabiot 25 méterről, ráfordulásból lőtt kapura, de a Porto kapusa könnyedén hárított.

22:33

Ápolás miatt áll a játék

Demiral fejelt össze Pépével, a Porto védője pedig lent maradt a földön és percek óta ápolják. Úgy tűnik folytatni tudja a játékot.

22:34

Ezt biztosan nem gondoltuk a mérkőzés előtt

Mármint azt, hogy 30 perc elteltével egyetlen valamire való dortmundi helyzetet nem fogunk tudni feljegyezni.

22:37

Haaland villant, vezet a Dortmund!

Amire semmi jel nem mutatott: egy spanyol labdavesztés – Suso és Koundé nem értette meg egymást –, Reus beadás, Haalandnak pedig már csak be kellett passzolnia a labdát a kapuba. Összesítésben 4-2 a Dortmund javára.

22:38

Fotón a Porto gólszerzője

Sérgio Oliveira tizenegyesből volt eredményes Forrás: AFP/Marco Bertorello
22:39

Tanácstalan a Juventus

Az olasz csapat ugyan többet birtokolja a labdát, de az ellenfél térfelén mintha elfogyna a tudománya. Morata ugyan kihagyott két ziccert, de Cristiano Ronaldónak momentuma sincsenek.

22:39

Mutatjuk is Haaland gólját!

22:42

Egy perccel a gól előtt Haaland még láthatatlan volt

Így néztek ki a statisztikái: 1 felszabadítás, 0 kapura lövés, 0 passz a Sevilla 16-osán belül. De ő Erling Haaland...

Erling Haaland (elől) mutatja a helyes irányt a Dortmundnak Forrás: AFP/Ina Fassbender
22:43

Egy értelmetlen sárga lap

Marcos Acuna kapja a 40. percben, miután mellbe taszította a labdával Delaney-t. Ha továbbjut a Sevilla, akkor az argentin nem léphet pályára a negyeddöntő első mérkőzésén.

22:44

Európa-bajnokok pacsija

A két korábbi Real-játékos, Pépé és Ronaldo pacsija Forrás: AFP/Marco Bertorello
22:48

Haaland-statisztikák minden mennyiségben

A norvég csatár a szezonbeli 29. meccsén a 30. gólját szerezte, így sorozatban a második idényben éri el ezt a számot, miután az előző idényben 40 mérkőzésen 44 gólt szerzett. Pierre-Emerick Aubameyang (2016-17) után ő a második dortumundi aki eléri a 30 gólt. Auba 46 meccsen 40-nel zárt. Az idiei BL-szezonban a 6. meccsén a 9. gólját lőtte - ha pályára lépett, be is talált.

22:49

Kezezést reklamálnak a spanyolok

A kiforduló Dahoud könyökét talája telibe egy lövés után a labda, a spanyolok ugyan rögtön 11-est kiáltanak, de szó sincs róla, hogy járna nekik.

22:49

Dortmundi vezetéssel ér véget az első félidő

45 perc után Dortmund–Sevilla 1-0, összesítésben 4-2.

22:49

Vége az első féldiőnek Torinóban

A Juventus jól kezdte a meccset, Morata fejesével már korán megszerezhette volna a vezetést, de a spanyol csatár kihagyta a helyzetét. A bátran futballozó portugál csapat aztán egy jogos tizenegyessel megszerezte a vezetést, ezt követően pedig többet támadott a Juventus, de teljesen ötlettelenül.

22:52

Csak Lewandowski tudja tartani a lépést Haalanddal

2019 szeptemberi BL-bemutatkozása óta a norvég már a 19. gólját szerezte, többet, mint bárki más azóta. Kivéve persze a lengyel gólgépet, Robert Lewandowskit, aki szintén 19-nél jár az elmúlt másfél évben.

Az egyik 19, a másik egy híján 20. Forrás: AFP/Andreas Gebert
22:57

Sérgio Oliveira a gólerős

Sérgio Oliveirának, a Porto játékosának ez volt a negyedik gólja az idei BL-szezonban, ezzel kétszer annyi gólja van, mint bármelyik csapattársának.

23:01

Pirlo nem aggódik az állásáért

Andrea Pirlo csapata egyelőre várakozáson alul teljesít a szezonban Forrás: AFP/Marco Bertorello

Juventus edzője, Andrea Pirlo lehet a következő „áldozat" az edzők között, ha nem sikerül továbbjutnia az olasz csapatnak a Porto ellen. Pirlo ugyanakkor cáfolja, hogy egyetlen meccsen elért rossz eredmény esetén távoznia kellene.

„Ha arra gondolnék, hogy a jövőm ettől az egy mérkőzéstől függ, akkor már nem lennék itt. Számomra ez egy olyan találkozó, mint bármelyik másik fontos meccs. Napról napra tovább dolgozom. Ismerem a saját elképzeléseimet, és a klub projektjét is."

23:05

Pépé az átjátszhatatlan

A portugál védőnek az első félidőben nyolc tisztázása volt, több mint a pályán bármelyik játékosnak.

23:05

Elkezdődött a második félidő

Egyik csapat sem cserélt.

23:06

Egy perc alatt két dortmundi helyzet

Előbb Haaland passza után lőhetett Thorgan Hazard kevéssel a kapu mellé, majd Dahoud elől kellett menteni a tizenhatoson belül.

23:06

Torinóban elkezdődött a második félidő

A Juventusnak két gólt kell lőnie a hosszabbítás kiharcolásához.

23:07

Haalandra nincsenek szavak!

A címből talán kitalálták: újabb gólt lőtt a norvég csatár!

23:09

Valamit videóznak a gólon

Azt nézik meg, hogy Haaland szabálytalanul lökte-e Fernandót, aki nekiszaladt a norvégnak, és a test-test elleni küzdelemben alulmaradt. Nevetséges lenne, ha ezért elvennék a gólt.

23:10

Nevetséges VAR

Visszavonták Haaland gólját, és egy korábbi Kounde-szabálytalanságért 11-est adnak a Dortmundnak.

23:10

Egyenlített a Juventus!

Ronaldo kapott egy átadást, lekészítette a labdát Federico Chiesának, aki nyolc méterről a bal felső sarokba helyeztett.

23:11

11-esből nem megy Haalandnak

A norvég kihagyta a büntetőt, majd az ismétlést is megfogta Bounou, utána pedig felszabadítanak a védők.

23:12

De, várjunk csak! Ezt is visszafújják!

Újabb 11-es jöhet, hogy teljes legyen a bohózat...

23:12

Videón Chiesa gólja

23:14

A harmadik kísérletből megvan Haaland 20. BL-gólja

Ugyanúgy a bal alsó sarokba rúgta, Bounou rajta volt, bele is ért, de védeni nem tudott. Az 54. percben így 2-0 a BVB javára, összesítésben pedig 5-2.

23:15

Emberhátrányban a Porto

Micsoda meggondolatlanság. A sárga lapos Taremi labdaelrúgás miatt kiharcolt magának egy újabb sárga lapot, így az 54. percben megfogyatkozott a Porto.

23:16

Megvan a BL-rekord a norvégnak

14 meccsen érte el a 20 gólt, az előző rekorder Harry Kane-nek ehhez 24 meccsre volt szüksége. Ja, és sorozatban a negyedik BL-meccsen duplázott, amire korábban még senki nem volt képes.

23:17

Egy sárga lapot is kapott Haaland

A norvég a büntető után közelről üvöltött rá Bounou-ra, a játékvezető szerint provokálva a marokkói kapust.

23:18

Chiesa-ziccer

Chiesa kapott egy hosszú indítást, fejjel megtolta a labdát a Porto kapusa mellett, azonban kisodródott, így a labdát éles szögből már csak kapufára tudta lőni.

23:19

Kettőt cserél előre a Sevilla

Jordán és Ocampos helyére érkezik Papu Gómez és Luuk de Jong.

Papu Gómez első lövése

Az Atalntától érkezett argentin csatár lövését piszkálja ki Hitz a bal alsó sarokból.

23:23

Ronaldo-fejes

Egy baloldali szöglet után Ronaldo érkezett a hosszú oldalon, a közeli fejsét azonban lábbal védte a Porto kapusa.

23:24

Fordított a Juventus

Cuadrado jobboldali beadására Chiesa érkezett a hosszú oldalon, és a jobb felső sarokba fejelt.

23:24

Az első dortmundi szöglet

Nem lett belőle semmi, pedig 65 percet kellett rá várni.

23:26

Toto le, Passlack be

Felix Passlack a Toto becenévre hallgató Thorgan Hazard helyére állt be a 67. percben.

23:26

Videón Chiesa második gólja

23:26

A Sevilla is 11-eshez jut!

Emre Can lökte Luuk de Jongot, szépíthet a Sevilla.

23:28

Szépít a Sevilla

Yusszef el-Neszri kegyetlenül bevágja középre, a léc alá a labdát, Hitznek esélye sem volt hárítani. Ezzel a 68. percben 2-1 a Dortmund javára, összesítésben 5-3.

23:28

Nagyon nyom a Juventus

A középső védő Bonucci került helyzetbe, az éles szögből leadott lövését azonban Pépé blokkolta.

23:30

Mutatjuk a Sevilla szépítő gólját!

23:31

Juve-bomba

A 69. percben Adrien Rabiot 23 méteres bombáját Agustin Marchesin szedte ki a bal alsó sarokból.

23:31

Még egy sevillai sárga lap

Oscar Rodríguez kapta a 71. percben, ha továbbjutna a Sevilla, ő sem léphetne pályára a negyeddöntőben.

23:36

Gurigázik a Juventus

Az emberelőnyben futballozó olaszok megszállták a Porto térfelét, de az utóbbi percekben nem nagyon veszélyeztetnek. Negyed óra van hátra a meccsből.

23:36

Fernando is kapott egy sárgát

A Sevilla brazilja kíméletlenül felrúgta Jude Bellinghamet.

23:36

Pirlo kettőt cserélt

Bonucci és Ramsey lejött a pályáról, McKennie és De Ligt érkezett.

23:38

Ránézésre, ezt a rekordot, aligha fogják megdönteni

BL-meccsek száma a 20 gólos határ eléréséig. Erling Braut Haaland félelmetes a lista élén...

23:38

Kckennie-fejes

Morata beadása után McKennie fejére szállt a labda, de az amerikai középpályás nem tudta átfejelni azt a hosszún érkező Ronaldónak.

23:39

Ronaldo-helyzet

Cuadrado jobboldali beadása megtalálta Ronaldót a kapu előtt, a portugál azonban nem kapura fejelt, hanem Morata elé akart középre tálalni, de a spanyolnak túl hosszú volt a labda.

23:40

Bellingham dobja magát hanyatt

Az angol nem színészkedett, hanem így próbált meg kapura húzni egy labdát, ami összejött, sőt a labda súrolta a bal kapufát, úgy ment ki.

23:43

Rabiot indításával Chiesa futott el a balszélen, betört a tizenhatoson beülre és szembe került a Porto kapusával, de aki a sokadik nagy védést mutatta be a meccsen.

23:44

Megvolt a Dortmund meccslabdája

Bellingham, Haaland és Reus kavarták meg a spanyolok védelmét, a labdát végül Dahoud lőtte kapura, de Bounou nem kis bravúrral védeni tudott. Ha ez bement volna, akkor már nem lenne miről beszélni.

23:45

A Sevilla nem adja föl

Lopetegui cserél, beküldi Ivan Rakiticet és Munir El Haddadit. Mindent egy lapra feltéve fog rohamozni innentől a Sevilla, amelyiknek két gól a hosszabbítást jelentené.

23:46

A hajrához érkeztünk

A Juventus emberelőnyben játszik a Porto ellen, és ha így marad az eredmény, jöhet a hosszabbítás. A portugál csapat azonban nem parkolta be a buszt a kapu elé, életveszélyesen kontrázik.

23:46

Porto-lövés

Marega fordult kapura a tizenhatoson belül, visszahúzta a labdát a jobb alsó irányába, de az oldalhálóba lőtt.

23:47

Micsoda mentés

Chiesa baloldali beadására Ronaldo érkezett, de egy Porto-védő szögletre mentett a portugál csatár elől.

23:47

Érzi a Dortmund, hogy nem állhat vissza

Most Dahoud került lövőhelyzetbe, lőtt is, de Bounou leért a jobb alsó sarokhoz.

23:49

A Dortmund a védelmet erősíti

Edin Terzic Zagadout küldi be Nico Schulz helyére.

23:50

Bőven lesz hosszabbítás

Cüneyt Cakir 6 percet jelzett, ami a félidő közepén látott színház után egyáltalán nem csoda.

23:50

Az utolsó percben járunk

Elérkeztünk a 90. percbe. A Juventus továbbra is egykapuzik a Porto ellen.

23:52

Szokásos lesgól Moratától

Arthur kiugratása után Morata került ziccerebe a 91. percben, a spanyol csatár lövése a bal alsó sarokban kötött ki, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

23:54

Juventus-kapufa

A 93. percben Cuadrado cselezet jobbról befelé, majd ballal megdélozta a jobb felső sarkot, de a lövése a felső lécen csattant.

23:55

Egyenlít a Sevilla!

A 90+5. percben Rakitic beadása után El Nesziri szerzi meg a második gólját, 2-2, összesítésben 5-4 a Dortmund javára!

23:56

Eljutott gólhelyzetig a Sevilla

De sem Rakitic, sem El Nesziri nem tudott, mert, akart lőni, a sokadik beadást pedig lehúzta Hitz.

23:57

Itt a vége. Jöhet a hosszabbítás Torinóban

Vége a rendes játékidőnek. A Juventus a 2-1-es vezetésével kiharcolta a hosszabbítást, így jöhet a kétszer 15 perc ráadás.

23:58

Döntetlen a vége, negyeddöntőbe jutott a Dortmund!

Egy unalmas első félóra után parádés mérkőzés kerekedett a Dortmund–Sevilla összecsapásból, amelynek a vége 2-2 lett, 5-4-es összesítéssel a németek jutottak be a legjobb nyolc közé.

00:03
2021. március 10.

Elkezdődött a hosszabbítás Torinóban

A Juventusnak fél órája van, hogy emberelőnyben kiharcolja negyeddöntős szereplést a Porto ellen.

00:05

Cuadrado sárga

A kolumbia szélsőt felborították, esés közben pedig megfogta a labdát. A játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot, így Cuadradónak adott sárga lapot kezezésért.

00:08

Egykapuzik a Juventus

Ahogy az várható volt, az emberelőnyben futballozó olasz csapat nem akar eljutni a hosszabbításig, gyorsan döntésre akarja vinni a dolgot.

00:10

Sergio Oliveira kapott sárgát

A Porto gólszerzője kapott sárgát, mert sárga lapot reklamált Alex Sandrónak. A portugál csapat játékosa nem játszhat a következő meccsen, ha csapat továbbjut.

00:11

A 98. percben egy baloldali beadás után Marega fejelt nyolc méterről, de pont középre, Szczesny kezébe.

00:15

Kettőt cserélt a Juventus

Chiesa helyére Bernardeschi érkezett, Arthurt pedig Kulusevski váltotta.

00:16

Potyognak a lapok

A 103. percben az imént beálló Bernardeschi kapott sárgát. A hosszabbításban ez volt a harmadik.

00:17

Újabb kapusbravúr

Egy kiugratás után Ronaldo törhetett kapura, de Agustin Marchesin lábbal szerelte a portugál támadót, aki hatalmasat esett. Nincs tizenegyes.

00:20

Vége a hosszabbítás első félidejének

A Juventus az első 15 percben nem jelentett veszélyt a Porto kapujára.

00:22

Ronaldónak fáj a válla

Ronaldo fájlalta a vállát a Porto kapusával való ütközés után Forrás: AFP/Marco Bertorello
00:22

Elkezdődött a hosszabítás második félideje

A Porto kezdte a ráadás második félidejét. 15 percünk van még a tizenegyespárbajig.

00:25

Máris beszorult a Porto

Két perce tart a hosszabbítás második félideje, de olyan mintha kézilabda meccset látnánk. A Juventus szinte teljes csapattal adogat a Porto tizenhatosa előtt. Lőni azonban senki nem lő. Csoda, hogy a bíró nem emeli a kezét passzív játék miatt.

00:26

Ronaldo-lövés

A 109. percben Ronaldo tört kapura, a 15 méteres lövését azonban Pépé blokkolja, aki élete egyik legjobb meccsét játssza.

00:27

Juve-helyzet

A 110. percben Kulusevski tört be a tizenhatoson belülre, megcsinált egy cselt, de a tíz méteres lövésébe bele tudtak lépni.

00:30

Egyre közelebb vagyunk a tizenegyespárbajhoz

A 113. percben járunk. A Juventus továbbra is támad, de igazán komoly helyzete nem volt a hosszabbításban.

00:31

Rabiot-sárga

A 113. percben Adrien Rabiot kapott sárga lapot egy elkésett becsúszás után

00:33

Porto-gól, nincs tizenegyespárbaj

A 115. percben Sergio Oliveira 25 méteres szabadrúgása elment Ronaldo lába alatt, és a jobb alsó sarokban kötött ki.

00:34

Egyenlít a Juventus

A 117. percben egyenlített a Juventus. Egy szöglet után Rabiot emelkedett a legmagasabbra, és a jobb felső sarokba fejelt.

00:37

Egy perc van hátra

A 119. percben járunk. A Juventusnak csoda kellene a továbbjutáshoz.

00:39

Három perc lesz a hosszabbítás

Ennyi ideje maradt a Juventusnak.

00:40

Letelt a hosszabbítás hosszabítása

Most már csak másodpercei vannak hátra a Juventusnak.

00:42

Itt a vége

Kiesett a Juventus a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, pedig a visszavágó 54. percétől kezdve emberelőnyben játszott.