Putyin kiberháborút indíthat az Egyesült Államok ellen

Ukrán válság 2022, ukrán, orosz, háború, orosz-ukrán háború, ukrán konfliktus, harc, Oroszország, Moszkva, Vlagyimir Putyin orosz elnök
Moszkva, 2022. március 1. Vlagyimir Putyin orosz elnök megbeszélést folytat Alekszander Beglov szentpétervári kormányzóval (a képen nem látható) a moszkvai Kremlben 2022. március 1-jén. Putyin február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában. MTI/AP/Szputnyik/Alekszej Nyikolszkij
Vágólapra másolva!
A Fox News megkeresésére reagálva nyilatkozott a hírtelevíziónak Paul Kolbe kiberszakértő, a CIA volt munkatársa, aki jelenleg a Harvard Belfer Center Intelligence Project igazgatója. A szakértő felhívta rá a figyelmet, hogy az orosz titkosszolgálatok Vlagyimir Putyin államfőt nem figyelmeztetették kellőképpen arra, hogy az online térben mivel kell szembenézzen Ukrajnában. Szerinte ennek tudható be, hogy az ukrán légvédelmi rendszer számítógépes részét az oroszoknak nem sikerült kiiktatniuk. A szakértő véleménye alapján az orosz-ukrán kiberháborúnak ugyanakkor még nincs győztese, és könnyen elképzelhető, hogy Putyin elnök parancsára az oroszok kibertámadásokat indíthatnak az Egyesült Államok ellátási lánca ellen, válaszul a most kivetett gazdasági szankciókra.
Vágólapra másolva!

Interjút adott a Fox Newsnak Paul Kolbe, a Harvard Egyetem keretén belül futó Harvard Belfer Center Intelligence Project igazgatója, aki korábban a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) munkatársa volt.

Paul Kolbe többek között arról beszélt, hogy a

Külön kihangsúlyozta, hogy

Vlagyimir Putyin elnök parancsára az oroszok kibertámadásokat indíthatnak az Egyesült Államok ellátási lánca ellen, válaszul a most kivetett gazdasági szankciókra.

A CIA volt munkatára közölte, hogy az ukrán kiberinfrastruktúra és kiberrendszer elleni orosz támadások messze elmaradnak attól, amit Putyin elvárt volna. Példaként említette, hogy

az ukrán légvédelmi rendszer számítógépes részét az oroszoknak nem sikerült kiiktatniuk, mivel az ukránok elhárították az online térben érkező akciókat.

Paul Kolbe dicsérte az ukrán informatikusokat is, akik közül sok nyugati vállalat szerződtet munkatársakat.

A kiberszakértő szerint

Véleménye alapján Putyint félinformációkkal látták el.

Mindezek ellenére még nem lehet kijelenteni, hogy az ukránok megnyerték a kiberháborút az oroszokkal szemben, de az tény, hogy például a közösségi médiában „zseniálisan" továbbítják az üzeneteiket, és fellépnek a dezinformáció ellen – zárta nyilatkozatát Paul Kolbe, a Harvard Belfer Center Intelligence Project igazgatója.