Bronzérmes a Fradi a vízilabda BL-ben

VARGA Dénes
Belgrád, 2022. június 2. A ferencvárosi Varga Dénes a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott FTC Telekom Waterpolo és a horvát Jug Dubrovnik mérkőzésen Belgrádban 2022. június 2-án. A magyar csapat 14-13-ra győzött. MTI/Kovács Tamás
A Ferencváros a harmadik helyen végzett a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, miután a sorozat belgrádi nyolcas döntőjének szombati bronzmérkőzésén, 14-12-re legyőzte az olasz Brescia együttesét.

A Ferencváros a mérkőzés egy rövid szakaszát leszámítva végig vezetve diadalmaskodott, tette mindezt úgy, hogy húszszor játszott emberhátrányban. Varga Zsolt magyar bajnok és kupagyőztes együttese ezzel teljessé tett BL-éremkollekcióját, 2019-ben győzött, tavaly második volt.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő (Belgrád), bronzmérkőzés: FTC-Telekom Waterpolo - Brescia (olasz) 14-12 (5-2, 2-4, 4-2, 3-4)
gólszerzők: Fekete 3, Vámos, Vigvári Ve., Damonte, Jansik Sz. 2-2, Merkulov, Varga Dé., Ubovic 1-1, illetve Dolce 4, Lazic 3, Vapenski, Luongo, Alesiani, Presciutti, Di Somma 1-1
kiállítások: 20/14.

A Pro Recco Zalánki Gergő vezérletével megvédte címét a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában, miután a belgrádi nyolcas döntő szombati fináléjában ötméteresekkel legyőzte a házigazda Novi Beograd együttesét. A mindent eldöntő lövést Zalánki Gergő értékesítette, a magyar játékos öt gólt szerzett a rendes játékidőben, köztük a szétlövést eredményező találatot is. A Recco története tizedik sikerét aratta a legrangosabb európai kupában, és 2008 óta először sikerült dupláznia.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő (Belgrád), döntő: Pro Recco (olasz)-Novi Beograd (szerb) 17-16 (4-4, 1-2, 4-5, 4-2, 4-3) - ötméteresekkel