Világpiaci termékeket gyártanak egy hazai, megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatónál

Sajószentpéter, 2021. július 9. Dolgozók a Főnix Megváltozott Munkaképességű Nonprofit Kft. sajószentpéteri üzemcsarnokában 2021. július 9-én. A világot sújtó járványhelyzet ellenére a cég sajószentpéteri gyárában meg tudták tartani a munkavállalókat, folyamatos a termelés, világpiaci terméket gyártanak, több mint százan. Az egy éve átadott, 185 millió forintból megépült, 500 négyzetméteres üzemben megváltozott munkaképességűek márkás síbakancsokat készítenek. MTI/Vajda János
Vágólapra másolva!
A világot sújtó járványhelyzet ellenére a Főnix Megváltozott Munkaképességű Nonprofit Kft. sajószentpéteri gyárában meg tudták tartani a munkavállalókat, folyamatos a termelés, világpiaci terméket gyártanak, több mint százan - mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára pénteken, az üzemben tett látogatásán.
Vágólapra másolva!

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen egy éve adták át a Főnix 500 négyzetméteres üzemét, amely 185 millió forintból épült meg, és ahol megváltozott munkaképességűek gyártanak márkás síbakancsot.

Az államtitkár felidézte, hogy a döntés 2020. március elején született meg a "Megváltozott Munkaképességűek foglalkoztatásának támogatása" elnevezésű programról. Ezzel a kormány célul tűzte ki azon megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásának támogatását, akiknek foglalkoztatási rehabilitációja lehetséges, és akik képzettségi szintjüknek megfelelő munkakörben nem voltak elhelyezhetőek. A program megvalósítására mintegy 800 millió forintot hagytak jóvá.

Dolgozók a Főnix Megváltozott Munkaképességű Nonprofit Kft. sajószentpéteri üzemcsarnokában 2021. július 9-én Forrás: MTI/Vajda János

Bodó Sándor úgy fogalmazott: az embereknek talán a legfontosabb az egészségügy és az értékes munkavégzés, így vannak ezzel a megváltozott munkaképességűek is. Fontos, hogy visszatérhessenek a munkaerőpiac teljes világába, amint ez megtörtént a sajószentpéteri üzem számos munkavállalójával is. A programot az Innovációs és Technológiai Minisztérium Foglalkoztatáspolitikáért Felelős Államtitkársága megbízásából az OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság koordinálja.

Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikai államtitkára (b) kész síbakancsot néz, mellette Demeter Zoltán, a térség fideszes országgyűlési képviselője (k) és Csereklyei Dániel, a Főnix Megváltozott Munkaképességű Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója (j) a vállalat sajószentpéteri üzemcsarnokában Forrás: MTI/Vajda János

Csereklyei Dániel, a Főnix ügyvezető igazgatója az elmúlt egy évet értékelve hangsúlyozta: ez az időszak a projekt minden résztvevője számára bebizonyította, hogy összetett és komplex termelési folyamatokra, vagyis értékes és értékteremtő feladatok ellátására is képesek a megváltozott munkaképességűek.

A vállalat jelenleg 6 megyében 12 akkreditált üzemben folytat rehabilitációs célú foglalkoztatást.

A nonprofit cég a sajószentpéteri üzem első egy év eredményei között tartja számon, hogy miközben eleinte partneri segítséget kértek a minőségellenőrzéshez, a jó teljesítménynek köszönhetően mára már ez is a saját kezükbe került.
Jelentősen tudták növelni termelékenységüket is,

8 órában a kezdeti 150 pár síbakancs gyártásáról mostanra már 350-400 párra emelkedett a termelés.

Terveik között szerepel ehhez kapcsolódva a motivációs bérezés bevezetése, napi 400 pár gyártott bakanccsal.

A Főnix 1998 óta működik, 2014 óta foglalkoztat megváltozott munkaképességű munkavállalókat, országszerte több mint 700 embert. Az elmúlt évi árbevétele meghaladta a 2 milliárd forintot.