Lengyelország
ÉLŐ
Hollandia

Tízmilliós prémiumokat zsebelnek be az állami cégvezérek

Vágólapra másolva!
A Népszabadság összesítése szerint a legtöbb jutalmat, 19,2 millió forintot a Szerencsejáték Zrt., az MVM és a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója kapta.
Vágólapra másolva!

Tízmilliós jutalmakat fizettek ki állami és fővárosi tulajdonú cégek vezető tisztségviselőinek az elmúlt hónapokban a vállalatok 2011-es eredményei alapján a Népszabadság által készített összeállítás szerint.

A lap hétfői számában azt írta, bár az állami tulajdonú cégeknél általában alkalmazkodtak a közszférában elrendelt kétmillió forintos bérplafonhoz, több vezetővel is olyan munkaszerződést kötöttek, amely szerint meghatározott feladatok végrehajtása esetén akár az alapbér 80 százalékát is kitevő prémiumot kaphatnak.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnél (MNV), ahogy arról a lapot tájékoztatták, a vezérigazgatónak és helyettesének megállapított prémiuma 2011-re 10 havi, a főigazgatóké 8,85 havi, az igazgatóké pedig 5,5 havi alapbér, amiből eddig 30 százalékot fizettek ki.

Az MNV tájékoztatása szerint a MÁV Zrt. volt első számú vezetőjének az éves személyi alapbér 56 százalékát, az MVM Zrt. és a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatóinak pedig az éves alapbérük 80 százalékát engedélyezték kifizetni. A vezérigazgató fizetése mindhárom cégnél havi bruttó kétmillió forint.

Az MNV vezérigazgatója, Horváth Gergely Domonkos tavaly összesen hatmillió forint prémiumot vehetett fel, a havi 1,6 és 1,8 millió forintot kereső négy főigazgató pedig fejenként több mint négymillió forint jutalomelőleget kaphatott - írja a Népszabadság. A lap az MNV tájékoztatása alapján azt írja, hogy 13,4 millió forint prémiumot kaphatott Szarvas Ferenc, aki tavaly még a MÁV első embere volt. Baji Csaba az MVM, Szentpétery Kálmán, a Szerencsejáték Zrt. vezetője pedig 19,2 millió forint prémiumot kapott tavaly. A Magyar Fejlesztési Banknál az elnök-vezérigazgató - aki szintén havi bruttó kétmillió forintot keres - és az egyik vezérigazgató-helyettes az éves személyi alapbérének 80 százalékát vette fel prémiumként.

A Budapesti Városüzemeltetési Központhoz tartozó cégeknél összesen 342 millió forintot fizettek ki prémium, ösztönzés és jutalom címén, ebből a 2011-es prémium-célkitűzések teljesítésére mintegy 135 milliót.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről