Az AC Milan Filippo Inzaghi mesterhármasával nyert vasárnap az Atalanta ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. Mivel a Fiorentina hazai pályán kikapott a Palermótól, így Carlo Ancelotti dobogós csapata öt pont előnnyel áll jobban, mint a firenzeiek, és ugyanennyi a hátránya a szombaton torinói derbit nyerő, második Juventus mögött.

Seedorf, Kaká és Ronaldinho sem állt Carlo Ancelotti rendelkezésére, a Milan azonban irányítók nélkül is uralta a játékot, és már a 7. percben megszerezte a vezetést: Jankulovski bal oldali beadása után Inzaghi fordult rá a labdára, és 10 méterről a kapuba közepébe lőtt (1-0).

A gól után sem hagyott alább a hazaiak lendülete, elsősorban a nyárig immár biztosan Milánóban maradó Beckham volt elemében, a pálya minden pontján feltűnve remek labdákat osztogatott csapattársainak.

A 30. percben aztán is Abbiati is bemutatta, hogy jó formában van, Guarente bal lsó sarkot célzó lövését bravúros vetődéssel tolta szögletre. Öt perc múlva egy újabb helyzet jelezte, hogy kezdenek magukra találni a vendégek, Plasmati fejese ezúttal a jobb sarkot vette célba, megint Abbiatinak kellett mentenie. A 42. percben szinte megismétlődött az iménti jelenet, és ezt a párharcot milánói kapus nyerte.

A szünet után mindinkább fény derült a Milan-védelem sebezhetőségére, a vendégek egyre-másra közelítették meg a Abbiati kapuját, a 64. percben Pinto nem sokkal tévesztette el a jobb sarkot.

Az egyenlítés azonban nem jött össze a bergamóiaknak, Inzaghi pedig eloszlatta a felhőket Ancelotti homlokán: a 71. percben egy védők mögé löbbölt labdával kilépve előbb átpöckölt a kivetődő kapuson, majd a hálóbagurított (2-0).

Három perc múlva aztán jött a mesterhármas: Zambrotta és Jankulovski kényszerítője, illetve előbbi bejátszása után a csatárnak már csak be kellett passzolnia a labdát az üres kapuba (3-0).

Inzaghihoz hasonlóan mesterhármast ért el Marco Di Vaio: a Bologna csatára a Sampdoria ellen remekelt. Meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Fiorentina és a Napoli: a firenzei együttes a Palermótól, míg a nápolyiak a Laziótól kaptak ki.