Gulácsiék a Bundesliga élén maradtak

Alexander Esswein, Hertha, foci
Berlin's Berlin's midfielder Alexander Esswein celebrates scoring the 3-2 during the German first division Bundesliga football match between Eintracht Frankfurt and Hertha Berlin in Frankfurt, western Germany, on September 24, 2016. / AFP PHOTO / DANIEL ROLAND / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
Kétszer is vesztésre áll a Hertha focicsapata Wolfsburgban, de mindkétszer sikerült egyenlítenie a német bajnokságban. A Mönchengladbach hiába szerzett korán vezetést idegenben, a Dortmund végül 4-1-re nyert. A Hoffenheim továbbra is veretlen, ahogy a Leipzig is: utóbbi Gulácsi Péterrel a kapuban győzte le 2-1-re a Schalkét, ezzel vezeti a bajnokságot.

Eseménydús napot rendeztek a Bundesligában. A Hertha-Wolfsburg mérkőzés elején hat perc alatt három gól született, ekkor 2-1-re a hazaiak vezettek. A fővárosiak a 69. percben egyenlítettek, majd a rendes játékidő hosszabbításában az elefántcsontparti Salomon Kalou büntetőjével a győztes gólt is megszerezte.

Alexander Esswein egyenlített a Wolfsburg ellen Forrás: AFP/Daniel Roland

A Gladbach már a hatodik percben vezetést szerzett a Dortmund ellen Raffael révén, de csupán egy percet örülhetett, Aubameyang villámegyenlítése után pedig már csak egy csapat volt a pályán. A BVB megérdemelten nyert 4-1-re.

Továbbra is veretlen Szalai Ádám együttese, a Hoffenheim, amely ezúttal a Köln csapatát győzte le fölényesen. A magyar válogatott csatár nem lépett pályára.

Játszott viszont a kora esti meccsen Gulácsi Péter. A magyar kapus csapata, a Leipzig egy eljátszott büntetővel és egy öngóllal verte a Schalkát. Főszerepet játszott a meccsen Kolasinac, aki előbb egyenlített a Schalkénak, majd fejelt egy öngólt, ezzel ismét előnybe került a Leipzig (2-1). Ennyi maradt a végeredmény is.

Eredmények, Bundesliga, 13. forduló:
Dortmund - Mönchengladbach 4-1 (2-1)
gól: Aubameyang (7., 68.), Piszczek (15.), Dembelé (64.), illetve Raffael (6.)

Hoffenheim - Köln 4-0 (2-0)
gól: Wagner (8., 67.), Toljan (39.), Uth (89.)

Leverkusen - Freiburg 1-1 (0-1)
gól: Calhanoglu (60.), illetve Haberer (30.)

Werder Bremen - Ingolstadt 2-1 (1-0)
gól: Kruse (24.), Bartels (76.), illetve Suttner (58.)

Wolfsburg - Hertha 2-3 (2-1)
gól: Borja Mayoral (12.), Seguin (18.), illetve Plattenhardt (16.), Esswein (69.), Kalou (90., büntetőből)
piros lap: Seguin (87., Wolfsburg)

RB Leipzig-Schalke 2-1
gól: Werner (2., 11-es), Kolasinac (öngól, 47.), ill. Kolasinac (31.)