Szenzáció: A szerbek után a horvátok is legyőzték a világbajnokot - videó

Lois Abbingh kézilabda
Lois Abbingh of the Netherlands in action with Ana Debelic and Dora Krsnik of Croatia during the EHF EURO 2020 European Women's Handball preliminary round match between Croatia and The Netherlands at Sydbank Arena in Kolding in Denmark, on December 6, 2020.. (Foto: Bo Amstrup/Ritzau Scanpix)
Horvátország válogatottja 27-25-re legyőzte a világbajnok Hollandia csapatát a dániai női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap, ezzel bebiztosította továbbjutását.

A koldingi C csoportban a magyarok pénteki legyőzése után ezúttal is remekül kezdtek a horvátok, ám ellenfelük a meccs harmadánál egy 5-0-s sorozattal fordított. A továbbiakban is rendkívül szorosan alakult az állás, majd az 58. perc elején két góllal elléptek a horvátok, akik újabb bravúros sikerükkel biztosították továbbjutásukat.

A hollandoknak kedden mindenképpen le kell győzniük a magyar csapatot a továbbjutáshoz.

A mezőny legeredményesebb játkosa Larissa Kalaus volt, aki tíz lövésből kilenc gólt dobott. Az Alba Fehérvár kapusa, Tea Pijevic 15 védéssel, a Siófok beállója, Katarina Jezic két góllal járult hozzá a sikerhez. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein háromszor talált be.

A herningi A csoportban a címvédő franciák magabiztosan, tíz góllal legyőzték a szlovénokat, és a további eredményektől függetlenül szintén továbbjutottak. A Győri Audi ETO KC francia játékosai közül Estelle Nze Minko hét gólt dobott.

Női kézilabda Európa-bajnokság, csoportkör, 2. forduló:
A csoport (Herning):
Franciaország-Szlovénia 27-17 (12-6)
Dánia-Montenegró 28-19 (13-11)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dánia 4 pont (58-42), 2. (és már továbbjutott) Franciaország 4 (51-40), 3. Montenegró 0 (42-52), 4. Szlovénia 0 (40-57)

C csoport (Kolding):
Horvátország-Hollandia 27-25 (13-14)
korábban:
MAGYARORSZÁG-Szerbia 38-26 (20-11)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Horvátország 4 pont, 2. MAGYARORSZÁG 2 (60-50), 3. Szerbia 2 (55-63), 4. Hollandia 0
A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.