A bajnoki címvédő Sopron 23 ponttal nyert a Csata vendégeként, míg a TFSE-MTK hazai pályán 17 ponttal kikapott a Győrtől a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

Az Euroligában is címvédő soproniak legjobbja a nyáron érkezett amerikai Brittney Sykes lett 16 ponttal, mellette az ausztrál Ezi Magbegor jutott tíz pont fölé a vendégcsapatban.

Fegyvernekyék sima győzelmet arattak Forrás: fiba.com

A párhuzamosan zajló DVTK-PEAC találkozón a szintén euroligás miskolciak hazai pályán nagy csatában négy ponttal legyőzték az Európa Kupában érdekelt pécsi együttest, mely első vereségét szenvedte el a szezonban.

A Győr remek győzelmet aratott a TFSE-MTK otthonában. A Rába-partiak főként a 26-8-ra hozott harmadik negyednek köszönhetik sikerüket.

A Szigetszentmiklós kikapott a vendég BEAC-tól, így továbbra is nyeretlen. Az első félidőben a hazaiak játszottak jobban, a félidőben még nyolc ponttal vezettek, a folytatásban azonban a vendégek támadójátéka feljavult, az első húsz percben szerzett 30 pontjukhoz, a harmadik és a negyedik szakaszban összesen 59 pontot tettek hozzá és végül hét ponttal nyertek.

Eredmények:
Ludovika Csata-Sopron Basket 50-73 (16-15, 8-27, 8-20, 18-11)
DVTK-Hun-Therm - NKA Universitas PEAC 63-59 (11-10, 13-22, 23-14, 16-13)
TFSE-MTK - SERCO UNI Győr 64-81 (19-20, 21-17, 8-26, 16-18)
BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós - E.ON ELTE BEAC 82-89 (18-17, 20-13, 22-29, 22-30)