A labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában a Fehérvár FC 3-1-re legyőzte a Kisvárda csapatát a sóstói MOL Arénában, ezzel Bartosz Grzelak együttese megszerezte második győzelmét az NB I idei szezonjában.

A Fehérvár az előző fordulóban megmentett egy pontot a Zalaegerszeg ellen, azonban eddig csak egy meccset nyert meg a hétből. A székesfehérvári csapat sok gólt kap pályaválasztóként, az eddigi három mérkőzésének gólkülönbsége 8-8. A Kisvárda a pályája használhatatlanság miatt továbbra is idegenben játszik, egyelőre a tizenegyedik helyen áll, úgy, hogy a legutóbbi négy fordulóban nem szerzett pontot az NB I-ben.

A Fehérvár kezdte támadólag a mérkőzést, a vezetést azonban a Kisvárda szerezte meg a 11. percben, méghozzá egy gyönyörű góllal. A bosnyák Branimir Cipetić jobb oldali beadása Driton Camajt találta meg a hosszú oldalon, a montenegrói játékos a kapunak háttal levette a labdát, majd Kalmár Zsoltról lefordulva kilőtte hét méterről a jobb felső sarkot (0-1).

Schön Szabolcs, a Fehérvár magyar válogatott focistája Forrás: fehervarfc.hu

A bekapott gól nem fogta meg a székesfehérvári csapatot, amely a folytatásban tovább támadott, és a 28. percben egyenlíteni tudott. Egy kapu előtt kavarodás végén Kalmár Zsolt fejelt középre egy labdát, a kapu előtt ólálkodó Nikola Serafimov pedig öt méterről a jobb felső sarokba stukkolta a labdát (1-1).

Az egyenlítés után is a Fehérvár irányította a játékot, a 38. percben pedig majdnem megfordította a találkozót. A csapat legjobbja, Kalmár Zsolt tekert jobbról középre, az érkező Kenan Kodro pedig hat méterről centikkel csúsztatott a jobb kapufa mellé. A folytatásban fokozta a nyomást a Vidi, és az első félidő hosszabbításában meg is szerezhette volna a vezetést, de a Kalmár visszakészített labdájára érkező Katona Mátyás 14 méterről hatalmas luftot rúgott, ezzel oda lett a nagy helyzet.

A második félidőt remekül kezdte a Fehérvár, amely a 47. percben majdnem betalált. Kodro tálalt az üres területbe befutó Katona elé, aki egy pattanás után 11 méterről kapura bombázott, de a Kisvárda kapusa, Danijel Petković hatalmas bravúrral kiszedte a labdát a léc alól.

Az 55. percben aztán úgy tűnt, Katonának harmadjára már összejön a gólszerzés.

Kalmár kapott egy labdát, 21 méterről megcélozta a kapu bal oldalát, Petković ugyan vetődve hárított, de a labdát pont Katona elé ütötte, aki közelről a kapuba lőtte a kipattanót. Azonban az ünneplés után a VAR-kocsiban visszanézték a találatot, majd érvénytelenítették, ugyanis Katona lesen volt Kalmár lövésének pillanatában.

Öt perccel később aztán a sokadik helyzetből összejött a Fehérvár vezetőgólja.

A jobb oldalon kilépő Kodro kapott egy remek indítást, a bosnyák támadó hagyta kettőt pattanni a labdát, majd 15 méterről elemi erővel bombázott a jobb alsó sarokba (2-1).

Kenan Kodro a negyedik gólját lőtte a szezonban Forrás: fehervarfc.hu

A 67. percben majdnem lezárta a meccset a Vidi.

Kalmár Zsolt lőhetett 19 méterről egy szabadrúgást, a magyar válogatott focista nagy erővel megcélozta a kapu bal oldalát, de Petković hatalmas bravúrral a kapufára ütötte a labdát.

A 71. percben ismét eldönthette volna a meccset a Fehérvár. A magyar válogatott Schön Szabolcs szerzett labdát a bal szélen, betört a tizenhatoson belülre majd visszakészítette a labdát a lendületből érkező Kalmár Zsoltnak, aki kilenc méterről lőtt, de túlságosan kifordította a belsőjét, így a labdája méterekkel ment el a bal kapufa mellett.

A székesfehérvári kihagyott helyzetek aztán majdnem megbosszulták a magukat.

A 77. percben egy kapu előtti kavarodás után Bogdan Melnyik törte el a labdát, de pont így lett jó Balogh Norbertnek, akinek öt méterről kellett volna gólt lőnie, de a kapu fölé pörgetett.

Kalmár Zsolt volt a Fehérvár legjobbja Forrás: fehervarfc.hu

A hajárban a Kisvárda próbált előre menni, de Mátyus János csapata teljesen ötlettelenül futballozott, így ziccert nem tudott kialakítani a szabolcsi csapat, amely a 95. percben kapott még egy harmadik gólt is. Egy szép támadás végén Szabó Levente készítette le a labdát Deiby Floresnek, a hondurasi focista pedig futtából kilőtte a bal alsó sarkot (3-1), így a Kisvárda sorozatban a hetedik mérkőzésén maradt nyeretlen az NB I-ben.

Győzelmével a Fehérvár a tabella kilencedik helyén áll, a Kisvárda pedig a négy pontjával maradt az utolsó helyen.