Elképesztő bombagól után itt az újabb újpesti bukás - videó

Újpest FC, Zalaegerszegi TE
Budapest, 2023. augusztus 26. Az újpesti Tamás Krisztián (k) és a zalaegerszegi Szalay Szabolcs. a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Újpest FC - ZTE FC mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban 2023. augusztus 26-án. MTI/Hegedüs Róbert
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a bajnokságban már hat forduló óta nyeretlen Újpest ellen.

Kemény küzdelem és nagy helyzetek a szünet előtt

Az utóbbi öt bajnoki meccsét egyaránt elveszítő Újpest a 16. fordulóban a Zalaegerszeg otthonában lépett pályára, bízva abban, hogy sikerül megtörnie rossz sorozatát. Kiegyenlített küzdelmet hozott az első játékrész, túl sok kapura lövéssel nem próbálkoztak a szervezetten védekező csapatok. A szünet előtt felélénkült a játék,

Mim került kétszer is hatalmas helyzetbe, majd az exújpesti Croizet is lőhetett, ám Molnár Zsombor bravúros védésekkel mentette meg csapatát a góltól.

A másik oldalon egy röviden hazaadott labdára Ambrose csapott le, aztán Vargához került a labda, akinek a lövését blokkolta Várkonyi.

Hatalmas küzdelmet hozott az első félidő Forrás: facebook.com/M4Sport.hu/

Újpesti vezetés, majd drámai fordulat a végjátékban

A szünet után megszerezte a vezetést az Újpest, az 50. percben Csoboth passza után a ZTE-védők gyűrűjében Ambrose 6 méterről a kapuba talált.

Ambrose vezető gólja a linkre kattintva megtekinthető.

A 67. percben Sajbán előtt adódott nagy egyenlítési lehetőség, a Zalaegerszeg támadója bravúros mozdulattal húzta kapura a labdát, de a bal kapufa megmentette a lila-fehéreket. A 75. percben ismét Sajbán került helyzetbe, ezúttal Molnár védte a fejesét, majd Evangelu fejese csattant a kapufán.

A 86. percben aztán góllá érett a hazai fölény, méghozzá egy gyönyörű találattal: egy rosszul kifejelt labdát Medgyes 18 méterről kapásból a bal alsó sarokba bombázott.

A 91. percben jöhetett volna az újabb fordulat, azonban Mack mindkét lövését védte Dombó.

A ráadásban újabb gól már nem esett, maradt az 1-1, amely egyik csapatnak sem túl jó, hiszen az Újpest nyeretlenségi sorozata továbbra sem szakadt meg, és a ZTE sem tudott érdemben eltávolodni a kiesőzónától.

A mérkőzés összefoglalója a linkre kattintva megtekinthető.