Óriási meglepetés született szombaton délután a női kosárlabda NB I-ben, mert az eddig 100 százalékos Sopron Basket 76-73-ra kikapott a Győr otthonában. A Sopronnak ez volt az első veresége az idei bajnokságban.

Bekövetkezett tehát az, amelytől titokban tartottak a soproni csapat szimpatizánsai és vezetői: a magyar bajnokságban is kikapott a Sopron Basket. Az együttes formája tulajdonképpen hetek óta ingadozik, s azt a játékot, amelyet októberben tudott produkálni a csapat, egyelőre nem tudja megismételni Gáspár Dávid együttese.

Az első negyedben 5-2-vel kezdett a Győr, de ezt a hátrányt ekkor még le tudta dolgozni a soproni csapat. 5-6 után azonban a hazai csapat percei következtek, s nem sokkal később már 19-13-at mutatott a tábla. Ezt a hátrányt a második negyed elejére tüntette el a Sopron, amely Brooks kosarával 20-19-re újra vezetni tudott. Elképesztő magabiztosság és koncentráció jellemezte a hazai csapat játékát, a Győr a nagyszünetre 37-28-ra növelte az előnyét. A harmadik negyed viszont a Soproné volt, mert ezt a 10 percet 28-19-re a vendégcsapat nyerte meg. A negyedik negyedben pedig tényleg a végletekig kiélezett volt a csata. A Győr minden dicséretet megérdemel, mert végig óriási lelkesedéssel harcolt Euroligás ellenfele ellen. Bár a végjátékban úgy tűnt, hogy a Sopron a maga javára tudja billenteni a meccset, mert fél perccel a vége előtt 73-72-re vezetett. Ez azonban nem ingatta meg a Győrt, amely az utolsó pillanatokban ismét magához ragadta a kezdeményezést és végül 76-73-ra megnyerte a rangadót.

A győri Beatrice Mompremier csaknem tripla-duplát ért el a meccsen: 10 pontja mellett 12 védő és 8 támadólepattanót szerzett.

Ezzel szemben a soproni Határ Bernadett 12 pontja mellé csak 3 támadó és 3 védőlepattanót szedett össze. A győriek új igazolása, a Jordin Canada pedig 18 pontot szórt.

A győri csapat boldogsága teljesen megérdemelt Forrás: UNI MÉLY-ÚT Győr

Ez a vereség most már komoly figyelmeztetés kell, hogy legyen a soproniaknak, akik a jövő héten csütörtökön a Fenerbahce ellen játszanak az Euroliga következő fordulójában.

Női kosárlabda NB I: UNI-Győr MÉLYÚT - Sopron Basket 76-73 (19-15, 18-13, 19-28, 20-17).
UNI Győr MÉLY-ÚT:
Canada 18/3, Dombai 7/3, Dubei 10, Oroszova 18/12, Mompremier 10 Cs.: Weninger 7/3, Razheva 6, Nagy D. -, Varga Zs. -, Rozmán -
Sopron Basket:
January 4, Jovanovic 15/6, Williams 25/3, Varga A. -, Határ 12 Cs.: Brooks 17, Fegyverneky -, Varga S. -, Sitku Zs. -

Iványi Dalma a Győr edzője: A célunk az volt, hogy jó meccset játsszunk, ez össze is jött, mert a csapat szinte maradéktalanul végrehajtotta a megbeszélteket védekezésben és támadásban is. Sok gonddal küzdöttünk idén, de folyamatos a fejlődés, ami ilyen bravúrban csúcsosodott most ki, de még messze a szezon vége.

Gáspár Dávid: a Sopron edzője: Ilyen meccsre számítottunk, tudtuk, hogy erős csapat a győri.

Persze dobhattunk volna többet, de a kosárlabda már csak ilyen, előfordul, hogy nem ülnek a dobások. Nincs tragédia, megyünk tovább, a céljaink nem változtak.