Szávay Ágnes első kiemeltként már a nyitófordulóban búcsúzott egyesben a 220 ezer dollár összdíjazású portugáliai salakpályás tenisztornától, mivel három szettben kikapoott a lett Anastasija Sevastovától.

Szávay az első játszmát 38 perc elteltével megnyerte, majd a másodikat 42, a harmadikat pedig 34 alatt elvesztette. A másik magyar, Czink Melinda várhatóan kedden rajtol egyesben, az első körben a svájci Stefanie Vögele lesz az ellenfele.

Eredmények:
egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Sevastova (lett) - Szávay (1.) 3:6, 6:3, 6:3

korábban:
páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Czink, Parra Santonja (magyar, spanyol, 2.) - Klaschka, Klemenschits (német, osztrák) 7:5, 6:3

Nem jutott túl az első fordulón a hetedik helyen kiemelt argentin Juan Ignacio Chela a portugáliai salakpályás tenisztorna 450 ezer euró összdíjazású férfiversenyében. Az argentin játékos két szettben kapott ki a kolumbiai Alejandro Fallától.

Eredmények, férfiak (450 ezer euró összdíjazás):
Falla (kolumbiai) - Chela (argentin, 7.) 6:4, 7:6 (7-4)
Tavares (portugál) - Mello (brazil) 6:3, 6:3
Clément (francia) -Kunyicin (orosz) 7:5, 4:6, 6:4
Granollers (spanyol) - Hernandez (spanyol) 6:2, 6:1

A második helyen kiemelt orosz Mihajil Juzsnij és a harmadikként rangsorolt cseh Tomas Berdych könnyedén, két játszmában győzött a 450 ezer euró összdíjazású müncheni férfi tenisztorna első fordulójában. Juzsnij a francia Jeremy Chardyt verte simán, Berdych pedig szinte be sem melegedhetett a német Kevin Krawietzcel szemben, akinek legyőzéséhez mindössze 44 percre volt szüksége.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Juzsnij (orostz, 2.) - Chardy (francia) 6:1, 6:4
Berdych (cseh, 3.) - Krawietz (német) 6:1, 6:1
Becker (német, 8.) - Robert (francia) 6:4, 4:6, 6:0
Beck (német) - Isztomin (üzbég) 2:6, 7:6 (7-3), 6:1
Petzschner (német) - Benneteau (francia, 7.) 3:6, 6:3, 6:3

Az ötödik helyen rangsorolt orosz Szvetlana Kuznyecova a második fordulóban, hétfőn kikapott, így kiesett a további küzdelmekből a kétmillió dollár összdíjazású római női tenisztornán. Kuznyecova a szintén orosz Marija Kirilenkótól szenvedett vereséget a legjobb 32 között.

Dulgheru (román) - Errani (olasz) 2:6, 6:1, 6:4
Vinci (olasz) - Klejbanova (orosz) 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)

Kirilenko (orosz) - Kuznyecova (orosz, 5.) 6:2, 3:6, 6:4

Czinkék továbbjutottak az estorili tenisztornánhttp://www.origo.hu/sport/tenisz/20100503-czinkek-tovabbjutottak-az-estorili-tenisztornan.htmlHenin először nyert tornát januári visszatérése ótahttp://www.origo.hu/sport/tenisz/20100502-henin-eloszor-nyert-tornat-januari-visszaterese-ota.html