A világbajnok Shiffrin nyerte a svájci óriási-műlesikló viadalt

Horizontal
USA's Mikaela Shiffrin competes during the first run of the giant slalom during the FIS Alpine Skiing Women's World Cup in Semmering, Austria on December 28, 2022. (Photo by GEORG HOCHMUTH / APA / AFP) / Austria OUT
A keddi után szerdán is Mikaela Shiffrin nyerte meg a női alpesisízők világkupa-sorozatának Semmeringen rendezett óriás-műlesikló viadalát, ezzel karrierje 79. vk-sikerét aratta.

A kétszeres olimpiai és hatszoros világbajnok amerikai sportoló - aki ezzel már csak három elsőségre van a női rekordot tartó honfitársától, Lindsey Vonntól - az első futamban több mint két tizedmásodperccel lassabb volt a svájci Lara Gut-Behraminál, második nekifutásra viszont több mint három tizeddel gyorsabban teljesítette a pályát közvetlen riválisánál, így minimális, egytizedes előnnyel diadalmaskodott.

Gut-Behrami második lett, a harmadik helyen pedig - a keddi versenyhez hasonlóan - a szakági pontversenyben vezető olasz Marta Bassino zárt.

Eredmények, női óriás-műlesiklás:

1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:03.51 perc (1. futam: 59.45 másodperc/2. futam: 1:04.06 perc)
2. Lara Gut-Behrami (svájci) 2:03.61 (59.23/1:04.38)
3. Marta Bassino (olasz) 2:03.98 (1:00.04/1:03.9

A szakági vk állása 4 futam után (még 6 van hátra): 1. Bassino 300 pont, 2. Shiffrin 260, 3. Gut-Behrami 252
Az összetett vk állása 14 futam után (még 25 van hátra): 1. Shiffrin 775 pont, 2. Sofia Goggia (olasz) 470, 3. Petra Vlhova (szlovák) 456