Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen az Origo.huA portugálok 0-0-s meccs után, tizenegyesekkel jutott a legjobb nyolc csapat közé az Európa-bajnokságon. Ronaldo a hosszabbításban tizenegyest rontott, de a büntetőpárbajban javított, a kapusuk pedig mindent védett, így Roberto Martinez csapata jutott tovább, ahol a franciák várnak majd rájuk.
Évtizedek múlva is emlékezni fogunk erre a meccsre, de nem az első 90 perc miatt, hanem azért, ami a hosszabbítás 30 perce, majd a büntetőpárbaj során történt. A franciák ellen össze kell szedniük magukat a portugáloknak, mert ez a teljesítmény kevés lehet a negyeddöntőben.
A portugálok drámai meccséről beszélgettünk:
Aki csak hallgatni tudja az adást: