Messi távozása után ma összeomolhat a Barcelona

Bayern Munich - FC Barcelona Sports soccer Munich Barcelona Horizontal CHAMPIONS LEAGUE HEADER
08 December 2021, Bavaria, Munich: Football: Champions League, Bayern Munich - FC Barcelona, Group stage, Group E, Matchday 6, Allianz Arena. Bayern's Thomas Müller (centre) celebrates the goal to make it 2:0. Photo: Sven Hoppe/dpa (Photo by SVEN HOPPE / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
Óriási izgalmak az őrült G csoportban is: négy csapat közül bárki továbbjuthat, és bárki kieshet.
21:40
2021. december 8.

A Barcelona a bukás küszöbén

Több mint 20 év után fordulhat elő először az FC Barcelonával, hogy nem jut be a legjobb 16 közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A katalán együttesnek nagyon nehéz dolga lesz, ugyanis a már biztosan csoportelső és a kontinens egyik legjobb formájában lévő csapata, a Bayern München otthonában kellene győznie ahhoz, hogy tavasszal a BL-ben folytathassa a szereplését.

A Barcelona 11 gólt kapott a legutóbbi két Bayern elleni meccsén Forrás: NurPhoto via AFP/Joan Valls/NurPhoto/Joan Valls

A Xavi Hernandez vezette Barcának vélhetően a döntetlen sem lesz elég, a csoport másik meccsén ugyanis a Benfica a Dinamo Kijevet fogadja, s mivel az ukránok már biztosan búcsúznak az európai kupaporondtól, számukra tét nélküli a lisszaboni összecsapás. Nem úgy a Benficának, amely hazai pályán legyőzte a Barcelonát, majd idegenben döntetlent játszott vele, így az egymás elleni mérleg a portugáloknak kedvez, ha szerda este pontegyenlőség alakulna ki a felek között.

21:44

A Barcelona az El-ben folytathatja?

A Bayern München a Borussia Dortmund vendégeként szombaton 3-2-re megnyert Bundesliga-rangadót követően várja a Barcelonát, melyet az első fordulóban - még szeptemberben - idegenben vert magabiztosan, 3-0-ra. Az eddig százszázalékos bajorok vélhetően a szerda esti találkozót sem veszik félvállról, miközben Xavi a Betistől elszenvedett szombati egygólos vereséget követően azt mondta, "állatokként kell küzdeniük" Münchenben, ha ki akarják harcolni a nyolcaddöntőbe kerülést.

A Rivaldo nevével fémjelzett Barcelona 2001-ban az UEFA-kupa elődöntőig menetelt Forrás: AFP/Odd Andersen

A Barcelona legutóbb a 2000/2001-es idényben kényszerült búcsúra a csoportkört követően, de akkor még a legjobb 16 együttest négy négycsapatos csoportba sorsolták, s azután következett az egyenes kieséses szakasz. Érdekesség, hogy azt a kiírást végül épp a Bayern München nyerte meg, a Barca az AC Milant, a Leeds Unitedet és a Besiktast felvonultató csoportban végzett harmadikként, s került át az UEFA Kupába.

21:48

Bayern-Barca: kezdők

21:49

Az Atalanta az életéért küzd

Az F csoportban a második Villarreal és harmadik Atalanta egymással találkozik Bergamóban, s ha a spanyol csapat legalább egy döntetlent ki tud harcolni, akkor a BL-ben folytatja tavasszal.

Ha Unai Emery csapata kiesik, a Villarrealnak összejöhet a címvédés az El-ben Forrás: AFP/Fabrice Coffrini

Az Atalantának csak a győzelem jelent továbbjutást, más esetben nagy valószínűséggel az Európa-ligába kerül, az ugyanis nem tűnik valószínűnek, hogy a svájci Young Boys idegenben győzni tud a már biztosan csoportelső és nyolcaddöntős Manchester United otthonában.

21:51

Pályán a női kézilabda-válogatott

A női kézilabda-világbajnokságon a középdöntő első fordulójában a magyar válogatott a dán csapattal mérkőzik. A találkozón 20 perc után 10-8-ra vezetnek a dánok.

21:51

Két meccs már véget ért

A rengeteg kihagyott helyzet ellenére a Juventus1-0-ra legyőzte a Malmöt, és megnyerte a H csoportot, miután a Chelsea 2-1-es, majd a 85. perctől 3-2-es vezetés után 3-3-as döntetlent játszott a Zenit otthonában.

21:54

Az Atalanta ma sem 0-0-ra fog játszani

Gan Piero Gasperini gólerős kezdőt küld pályára a Villareal ellen:

21:55

A G csoportban bármi megtörténhet

A legnagyobb izgalmakat a G csoport tartogatja, ott ugyanis matematikailag még mind a négy együttes továbbjuthat. Szerda este a második Salzburg a harmadik Sevillát fogadja, az osztrákoknak egy döntetlen is elég lehet a legjobb 16 közé kerüléshez, egymás elleni mérlegük ugyanis jobb az utolsó helyen álló, és szerdán az első Lille-t vendégül látó Wolfsburggal szemben.

A G csoportban még az utolsó Wolfsburg is továbbjuthat Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Swen Pfortner

A francia bajnok már pontosztozkodással is jól járhat, miközben a Wolfsburg számára csak a győzelem elfogadható a továbbjutás szempontjából.

21:59

Csúszik a kezdés Bergamóban

Az Atalanta-Villareal mérkőzés 21 óra helyett 21.20-kor fogkezdődni. Bergamóban már igazi tél van, a pályamunkások igyekeznek megszabadítani a hótól a pályát.

21:59

Busquets: 650

A katalán csapat kapitánya, Sergio Busquets a 650. meccsén lép pályára az FC Barcelona csapatában, ezzel ő a negyedik játékos, aki elérte ezt a mérföldkövet. Nála többször csak Lionel Messi (778), Xavi Hernández (767) és Andrés Iniesta (674) után játszott több meccset a Barcában.

22:00

Bayern-Barca

Elkezdődött a mérkőzés.

22:03

Jó a hangulat egyelőre az Old Traffordon

Kérdés, hogy meddig. Ralf Rangnick ugyanis a Young Boys ellen a B (C?) csapatot küldte pályára, a kispadon pedig csak fiatalok várnak a sorukra.

22:05

Félidőben vezetnek a dánok a női kézi-vb-n

Hiába volt 8-4 is a mieink javára, az első félidő második felét nagyon elrontotta a magyar csapat, így a szünetben Dánia 15-11-re vezet Granollersben a vb-középdöntő első mérkőzésén.

22:06

Busquets besárgult

Ter Stegen rossz helyre kipasszolt labdája után Lewandowski tört kapura, Busquets azonban 18 méterre a kaputól lerántotta a lengyelt, így a 3. percben besárgult a Barca kapitánya

22:07

Barca-helyzet

Frenkie De Jong átadása után Jordi Alba lőtt 18 méterről kapura, de Neuer vetődve hárította a jobb felsőbe tartó lövést.

22:08

Óriási a hó Bergamóban

A havazás miatt ezekkel a labdákkal játszanak majd az Atalanta-Villarreal meccsen Forrás: AFP/Isabella Bonotto
22:09

Újabb Barcelona-helyzet

Dembele húzott el a balszélen, a középre lőtt labdájára Dest robbant be, de túl hosszú lett neki az átadás.

22:09

Vezet a Manchester United!

A 9. percben Luke Shaw beadásából Mason Greenwood szerzett vezetést a már biztos csoportgyőztes angoloknak. MU-YB 1-0.

22:13

Vezet a Lille

A G csoportban a Lille a török válogatott Burak Yilmaz góljával megszerezte a vezetést a Wolfsburg otthonában, így jelen állás szerint a francia csapat végez a csoport élén, a német pedig az utolsó helyen.

22:16

Egyelőre kézben tartja a meccset a MU

Harciasan játszik a hazai csapat, amit eddig nem mindig láthattak a szurkolóik.

22:17

Újabb Barca-sárga

Davies húzott el a balszélen, betört volna a tizenhatoson belülre, de Araujo becsúszva akasztotta. A 16. percben már a második Barca-játékos kapott sárgát.

22:18

Óriási bajban a Barcelona

A  csoport másik meccsén a Benfica a 17. percben megszerezte a vezetést a Dinamo Kijev ellen az ukrán Roman Jaremcsuk góljával, ezzel pedig jelen pillanatra kiesésre áll a Barcelona.

22:21

Nem lesz meccs Bergamóban

Az F csoport második továbbjutó helyéről (a Manchester United már biztos csoportelső) dönteni hivatott Atalanta-Villareal mérkőzés a szakadó hóesés miatt elmarad.

22:22

Megint egy Barca-helyzet

Depay jobbról középre tett labdájára Dembélé érkezett, de a francia támadó 14 méterről kapu fölé lőtt.

22:24

A Benfica már kettővel vezet

A 23. percben a Benfica Gilberto találatával megszerezte a második gólját a Dinamo Kijev ellen, ezzel pedig teljesen tiszta a képlet. A Barcelona innentől kezdve csak müncheni győzelemmel juthat tovább a csoportból.

22:27

Mata rúghatott szabadrúgást

A MU spanyol klasszisa azonban 20 méterről jó helyzetből elég csúnyán a kapu fölé lőtt.

22:28

Kihagyott Bayern-ziccer

A 28. percben Thomas Müller ment el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, lövés helyett azonban a középen érkező Lewandowskival akart gólt lövetni, de a bepasszolt labdájába Ter Stegen belepiszkált, ezzel pedig megzavarta a lengyel csatárt.

22:29

Bajban a női kézilabda-válogatott

A 40. percben Dánia-Magyarország 19-14 a granollersi középdöntős csoport első meccsén.

22:30

A Barcát az ág is húzza

A csapat egyik kulcsjátékosa, a balhátvéd Jordi Alba megsérült, így a 30. percben az eredetileg középső védő Óscar Mingueza állt be a helyére.

22:31

Van de Beek volt kemény

A MU holland játékosa Ngamaleu elől pöccintette el a labdát, letarolva a kamerunit, és nagyon kellett bizonygatnia, hogy nem történt semmi, nehogy lapot kapjon.

22:32

Bayern-helyzet

Coman verte meg a balszélen az imént beállt Minguezát, a beadására Jamal Musiala érkezett, de a nyolcméteres fejese pont középre ment, így Ter Stegen könnyendén védett.

22:33

Először kellett védenie a MU kapusának

Fabian Rieder közeli, de középre tartó lövését öklözte ki Dean Henderson.

22:34

Vezet a Bayern!

Lewandowski kapott egy indítást, megforgatta Piquét majd átnyest a labdát a hosszú oldalra, ahol Thomas Müller érkezett és Mingueza mellett gólt fejelt. A labdát ugyan Arajuo kirúgta a kapuból, de a gólvonal-technológia jelzett, hogy a labda bent volt.

22:37

Coman lekészített labdáját Thomas Müller lőtte 14 méterről kapura, de Ter Stegen leért a bal alsóba tartó labdára.

22:40

Müller a Barca-specialista

Thomas Müllernek ez a 7. meccse a Barcelona ellen, és már 8 gólnál jár.

Müllernek a Barcelona az egyik kedvenc ellenfele Forrás: AFP/Christof Stache
22:40

Luke Shaw került kis híján helyzetbe

A MU középpályása remek indítást kapott, szépen is vette le a svájci 16-oson belül, visszagurított, de ekkor már felszabadítottak a Young Boys védői.

22:41

Közben volt egy videózás

Az iménti Shaw-akciónál Ngamaleu mozdulatát vizsgálták, de nem látták kezezésnek a VAR-szobában a történteket.

22:42

Ebből a kézimeccsből lesz mit tanulni

Az 50. percen Dánia-Magyarország 24-18 a női kézilabda-vb granollersi középdöntős csoportjának első meccsén.

22:43

Sané bombagólt lőtt a Barcának

Úgy tűnik, az első félidőben minden kérdésre választ kapunk. A német válogatott Leroy Sané gondolt egyet és 23 méterről kapura bombázott, Ter Stegen pedig mellényúlt és a labda mellé tenyerelt. A Barcának most már 3 gólt kellene lőnie a továbbjutáshoz.

22:44

Egyenlített a Young Boys

A 43. percben Van de Beek és Van Bissaka is szerencsétlenkedett a MU 16-osa előtt, a labda így Rieder elé került, a svájci középpályás pedig szépen lőtte ki Henderson kapujának bal alsó sarkát, ezel MU-YB 1-1.

22:46

Kis híján már vezet a Young Boys

Most Matics vesztett labdát, Siebatcheu lövését még blokkolták, de Elia elé került a labda, majd Aebischer lőhetett, de a kapu torkában ezt is blokkolták a hazai védők, így maradt az 1-1.

22:48

Papírforma

Vége az első félidőnek Münchenben. A csoportban egyelőre papírforma eredmények születnek. A Benfica vezet a Dinamo Kijev ellen, a Barcelonának pedig esélye sincs a Bayern otthonában.

22:51

Mindenhol félidő van, így állnak a meccsek

Bayern München-Barcelona 2-0, Benfica-Dinamo Kijev 2-0, MU-Young Boys 1-1, Salzburg-Sevilla 0-0, Wolfsburg-Lille 0-1. Az Atalanta-Villareal mérkőzés a bergamói ítéletidő (a szakadó hó) miatt elmaradt.

22:54

Brutális lesz az Európa-liga

Sokan csak legyintenek az Európa-liga mezőnyőre, de most a Bajnokok Ligájából nagy erős csapatok fognak átkerülni az El egyenes kiesés szakaszába. Elég csak említeni az RB Leipziget, a Borussia Dortmundot, az FC Barcelonát, az Atalantát (vagy a címvédő Villarrealt).

22:55

Csúnya vereség a kézilabda-vb-n

A középdöntő első mérkőzésén Dánia nagyon simán gázolt át a magyar csapaton. A végeredmény: Dánia-Magyarország 30-19. A mieink legközelebb pénteken 18 órától Kongó ellen lépnek pályára.

23:01

Müller rekordja

Thomas Müller lett a nyolcadik játékos, aki több mint 50 gólt lőtt a Bajnokok Ligájában, és az első német, akinek ez sikerült.

23:03

Megvan az elmaradt BL-meccs időpontja

December 9-én, csütörtökön, várhatóan 15 órától rendezik meg a havazás miatt elmaradt Atalanta-Villareal mérkőzést, ami a csoport második helyéről hivatott dönteni.

23:04

Folytatódnak a mérkőzések!

Jöjjenek hát a második félidők! Innen folytatjuk:

23:04

Cserélt a Barca

Az amerikai Dest helyére Nico érkezett a katalán csapatban a szünetben.

23:06

Amad Diallo a legaktívabb

A MU játékosa szépen indult meg, majd Shaw beadását próbálta kapura húzni, de nem volt olyan ügyes, mint Greenwood az első félidőben.

23:06

Szórakozik a Bayern

Egy kontrtámadás végén feküdt a teljes Barca védelem, Davies jobbról bepasszolt labdáját azonban Sané az üres kapu helyett a földön fekvé Ter Stegenbe lőtte.

23:08

Svájci helyzet az Old Traffordon

Martins Pereira verekedte el magát a hazai tizenhatosig, végül Siebatcheu elé került a labda, aki fordulásból lőtt, de a kapu fölé tüzelt.

23:08

A Salzburg közel a továbbjutáshoz

Az 50. percben Noah Okafor góljával a Salzburg megszerezte a vezetést a Sevilla ellen, így jelen állás szerint az osztrák csapat csoportelsőként jut tovább a legjobb 16 közé.

23:16

Óriási helyzetet hagyott ki a MU

Nagyon szép kontra végén Elanga lőtt nyolc méterről Faivre kapusba, könnyen vezethetett volna ismét a MU.

23:16

Támad a Barcelona

A második félidőben többet van a labda a katalán csapatnál, de 12 perc alatt még nem tudtak nagy helyzetet kialakítani.

23:20

A csoda közelében a Salzburg

A Salzburg német edzője, Matthias Jaissle óriási tettet vihet véghez a csapatával Forrás: AFP/Hans Punz
23:20

Hármat cserél a Young Boys

Aebischer, Siebatcheu és a gólszerző Rieder megy le, Sierro, Hefti és Kanga érkezik.

23:21

Eldőlt a Bayern-Barca

Davies kapott labdát a balszélen, megverte a védőjét egy az egyben, majd középre gurított Musialának, aki négy méterről a kapuba belsőzött.

23:23

Sorra jönnek a svájci helyzetek

Hefti nagyon jó csere volt, előbb Van Bissakának kell mentenie egy beadása után, majd Macerast hozza gólhelyzetbe, a támadó azonban a MU kapuja mellé teker.

23:26

35 éves újoncot avat a Manchester United

A 2005 és 2010 között a MU játékosaként egyetlen percet sem védő Tom Heaton ezúttal a Young Boys elleni BL-meccs 68. percében pályára léphet.

23:28

És érkezik egy BL-újonc is

A 17 éves Shola Shoretire a bajnokság és az Európa-liga után a Bajnokok Ligájában is megkapja a lehetőséget.

23:29

A Lille csoportelsőként fog továbbmenni

A G csoportban eldőlni látszanak a dolgok. A Lille a kanadia Jonathan David révén megszerezte a második gólját a Wolfsburg otthonában, ezzel a francia csapat vezeti a csoportját, a Salzburg pedig a második második helyen áll.

23:35

Szint már a nyolcaddöntőben a Salzburg

Az osztrákok 1-0-ra vezetnek a Sevilla ellen, amelyiből a 64. percben kiállították Jordant. Az osztrákoknak a döntetlen is elég lenne, így azonban már nagyon kényelmes helyzetben vannak.

23:35

Csoportelső a Lille

A G csoportban a Lille Angel Gomes révén a harmadik gólját is megszerezte a Wolfsburg ellen, ezzel a francia csapat eldöntötte a meccset, és csoportelsőként fog továbbjutni.

23:39

Keservesen próbálkozik a Barca

A katalánok mindent megtesznek a szépítésért, de 80. perc alatt Neuernek még egyetlen komoly védenivalója sem volt a meccsen.

23:40

Helyzetek vannak, újabb gól nincs az Old Traffordon

Most éppen Sierro lőtt fölé-mellé ígéretes helyzetben.

23:42

Gavi gyenge lövése

A 83. percben egy visszagurított szögletre Gavi érkezett mélységből, de 16 méterről jócskán kapu fölé lőtt.

23:46

Meccslabdát hibázott a Young Boys

Matics adta el a labdát, a frissen beállt Nico Maier indult a kapu felé, majd Van Bissakától szorongatva 16 méterről a kapu mellé lőtt.

23:46

Sané kapott remek átadást, kilépett ziccerben, de nyolc méteres lövése kapu fölé ment.

23:46

Egy Barca-lövés

A 88. percben Coutinho cselezett balról befelé, 18 méterről lőtt, de pont Neuer kezébe.

23:48

Megvan a csere, amire mindenki várt

Zidane Iqballal együtt érkezett a 90. percben az egykori MU-nevelés, Robbie Savage (a legendás '92-es évfolyam játékosa volt, de soha nem lépett pályára az első csapatban) fia, Charlie Savage. A szakkommentátor apának elakadt most a hangja.

23:49

Nézők a pályán az Old Traffordon

A stewardoknak három pályára rohanó szurkolót kellett kergetniük, földre teperniük, majd lekísérniük a játéktérről.

23:53

Kiesett a Barcelona

A Bayern München papírforma 3-0-s győzelmet aratott, ezzel százszázalékos teljesítménnyel jutott a tovább. A Barcelona a Benfica mögött a csoport harmadik helyét szerezte meg, így az Európa-ligában folytathatja.

23:54

Vége a mérkőzésnek

Manchester United-Young Boys 1-1. A MU csoportelső, a svájcia pedig negyedik helyen zártak.

23:57

Íme a mai végeredmények

E csoport: Byern München-Barcelona 3-0, Benfica-Dinamo Kijev 2-0, továbbjutott a Bayern és a Benfica, az Európa-ligában folytatja a Barcelona
F csoport: MU-Young Boys 1-1, Atalanta-Villareal elmaradt, a MU csoportelső, az olaszok és a spanyolok csütörtökön 15 órától pótolják a meccsüket, egyikük továbbjut, másikuk az El-ben folytatja
G csoport: Wolfsburg-Lille 1-3, Salzburg-Sevilla 1-0, továbbjutott a Lille és a Salzburg, az El-ben folytatja a Sevilla
H csoport: Juventus-Malmö 1-0, Zenit-Chelsea 3-3, továbbjutott a Juve és a Chelsea, az El-ben folytatja a Zenit.

23:59

Köszönjük a figyelmüket!

Ne feledjék, csütörtökön 21 órától Ferencváros-Bayer Leverkusen Európa-liga-meccs, várjuk Önöket akkor is! Jó éjszakát!