Még Clyde Drexler és a nyolcvanas-kilencvenes évek meccsről-meccsre parádézó csapata is büszke lehetett volna arra a mérkőzésre, amelyet a mai Portland vágott ki csütörtökön a Rose Gardenben a Dallas Mavericks ellen. Az oregoniak 132-106-ra alázták meg az egyik büszke nyugati élcsapatot úgy, hogy 73 pontot dobtak az első félidőben, amire három éve nem voltak képesek. A 'Blazers mérlege 13-2 az All-Star meccs óta, s e parádés sorozat közepette a csapat leverte mind az öt nyugati "óriást": a Lakers, a Kingst, a Maverickst, a Spurst és a Timberwolvest. Mi több, utóbbitól már csak egyetlen győzelemnyire van.

A második negyed elején rendkívüli módon felzárkózott a Dallas - tizenhat pontnyira -, s ekkor a házigazdák úgy gondolták, itt az ideje elhúzni egy kicsit. Két perc leforgása alatt 13 pontot szereztek, amire eggyel sem tudott válaszolni a vendégcsapat.

Ez a 120 másodperc a kosártörténelem legvadabb két percei közé tartozik, a 19980 néző felállva tombolta végig ezt a mámoros szakaszt. Nyugaton egyébként a helyzet korántsem változatlan, a legjobbak így következnek egymás után: 1. Sacramento 46-18, 2. Dallas 45-19, 3. Lakers 45-18, San Antonio 44-21, Minnesota 40-24, 6. Portland 39-25. (A Dallas azért előzi meg a Lakerst, mert a csoportelsők automatikusan az első és második kiemelést kapják a főcsoportban - a szerk.)

A Madison Square Gardenben nem játszott Chris Webber, a Sacramento ásza, és ki is kapott a Kings a nem túl erős Knickstől. Persze Latrell Sprewell 43 pontja minden körülményt figyelembe véve is szenzációs.

A Jazz idei talán leggyengébb játékával kapott ki Charlotte-ban, a két megszokott pontgyáros, Karl Malone és Byron Russell ezúttal szinte nem is volt képes eltalálni a gyűrűt. Figyelemre méltó kontraforma: a Hornets előző meccsét 107-66-ra, 41 ponttal bukta el a Lakers otthonában. Malone mentségére szóljon, hogy nem érezte jól magát, s ez ahhoz vezetett, hogy három pontnál leragadt. Ennyit vagy ennél kevesebbet legutóbb 1991. november 15-én dobott, kettőt.

Az Alamodome-ban mindkét csapat nyolcas szériát ért el: a Spurs nyolcadszor győzött megszakítás nélkül, a Chicago nyolcadszor kapott ki. Nem mindegy...

A Lakers megverte a Golden State-et, Shaq 40 pontjának köszönhetően. O'Neal - aki továbbra is fájlalja nagylábujját - az utóbbi hat meccsből negyedszer érte el a negyvenet. Most 28 büntetőt dobhatott, de csak 14-szer talált célba - viszont amikor nagyon kellett, a negyedik negyedben, 10-12 volt a mérlege.

Eredmények:
Portland TraliBlazers - Dallas Mavericks 132-106
Legjobb dobók:
R. Wallace 37, D. Anderson 20, Wells 16, Patterson 15, Pippen 14 (12 assziszt), ill. Nowitzki 19, Finley 18, A. Johnson 15, Vang Csi-csi 13, Van Exel 12

Golden State Warriors - Los Angeles Lakers 102-110
Ld.:
Jamison 23 (12 lepattanó), J. Richardson 23, Sura 17, Arenas 15, Fortson 10 (10 lepattanó), ill. Sh. O'Neal 40 (13 lepattanó), Bryant 21, Fox 16 (11 lepattanó), Fisher 13

New York Knicks - Sacramento Kings 113-96
Ld.:
Sprewell 43 , Ku. Thomas 25 (11 lepattanó), Houston 16, M. Jackson 12 (11 assziszt), Weatherspoon 10, ill. Bibby 21, Christie, B. Jackson 13-13, Stojakovic, Divac 12-12

San Antonio Spurs - Chicago Bulls 91-86
Ld.:
Duncan 24 (14 lepattanó), D. Robinson 15 (17 lepattanó), Parker, A. Daniels 12-12, ill. Fizer 22 (12 lepattanó), T. Best 21, J. Rose 20,

Charlotte Hornets - Utah Jazz 100-82