Pippen legyőzte volt edzője új csapatát<br/>

Tíz mérkőzést játszottak az észak-amerikai profikosárlabda-bajnokság ötödik játéknapján, abból is egyet Japánban, ezen a Minnesota visszavágott a Sacramentónak pénteki vereségéért. A Chicago újabb kudarcának Atlanta volt a színhelye, a Portlandben pedig a Blazers és a Lakers vívott rangadót. Karl Malone bedobta pályafutása 29 000. pontját, mégsem nyert a Utah a Seattle ellen.

Fotó: Reuters

Kevin Garnett: két meccs, 65
pont, 29 lepattanó

Dávid Kornél csapata, a Chicago Bulls Atlantában kapott ki a Hawkstól 113-97-re. A magyar játékos 8 percet játszott, 3 pontot dobott, két lepattanót szerzett és egy gólpasszt adott, valamint lopott egy labdát is. Isaiah Rider 18 ponttal, Dikembe Mutombo 16 ponttal és 13 lepattanóval vezette győzelemre a Hawks csapatát, először aratva sikert a Philips Arenában. Mivel azonban kikaptak a nyitómérkőzésükön a Milwaukee Buckstól, mintegy ötezerrel csökkent a nézők száma (13 342). Ismét Toni Kukoc volt a Bulls vezére 21 ponttal, de a draftelső Elton Brand is odatette magát, mind a pontok (21), mind a pattanók (12) terén felállítva NBA-csúcsát. A Chicago ezzel 0-3-as győzelem-vereség mutatónál tart, Tim Floyd edző tavaly az első nyolc meccsből hetet elvesztett a Bulls-zal.

Míg a régi Bullsból Michael Jordan golfozik, Scottie Pippen és Phil Jackson edző a portlandi Rózsakert sportcsarnokban néztek farkasszemet. Pippen, aki Jordan visszavonulása óta a második csapatánál keresi már a helyét, és Jackson, aki nagy rábeszélés végén adta be a derekát a Lakersnek, hat bajnoki aranyat nyertek nyolc év alatt a Chicago Bulls-zal. "Pip" most bebizonyította mesterének, hogy nélküle is tud jól játszani, mindhárom jelentős statisztikában az élen végezve vezette a Trail Blazerst 97-82-es győzelemre a Los Angeles-i sztárcsapat ellen. Jacksont, szokásával ellentétben, kiborították a bírók, amikor a Lakers megasztárját, Shaquille O'Nealt a második technikai faltja után kiállították tíz perccel a vége előtt. O'Neal, 21 ponttal és 10 lepattanóval a Lakers legjobbja, nem volt hajlandó nyilatkozni a meccs után, pedig érdemes lett volna meghallgatni, minek kakaskodott annyit portlandi névrokonával, Jermaine O'Neallel, hogy még az edzője is megharagudott rá. "meg fogom neki mondani, hogy a meccs az ő fegyelmezetlenségén is múlt" - mondta Jackson. "Egyszerű dolog: ha lefaltolnak és te visszaütsz, akkor ki fognak állítani." Shaq a negyedik negyedben kétszer ugrott össze portlandi névrokonával, negyven másodperc alatt kiállítatta magát, Jermaine O'Neal pedig csak a második balhénál kapott technikait.

Sam Cassell 28 pontot és nyolc gólpasszt, Ray Allen 26 pontot jegyzett, és a Milwaukee Bucks maradt a Kelet egyetlen veretlen csapata, miután 121-111-re legyőzték a továbbra is mélyrepülésben lévő Detroit Pistonst. Jerry Stackhouse 20 pontot dobott a túloldalon, a Detroit hat játékosa érte el a tíz pontot, mégsem tudtak nyerni, pedig az első 30 perc az övék volt a meccsen. A Pistons 0-4-gyel a Kelet legrosszabbja jelenleg.

A legenda, mint ember: Malone Paytonnal
nevetgél

Az Indiana Pacers új csarnoka a kapuit az 50 legnagyobb indianapolisi kosárlabdázó kitüntetésével nyitotta meg. Reggie Miller, Rik Smits és a Pacers edzője, Larry Bird voltak a díjazottak között a mostani csapatból. A hangulatával, design-jával a régi főiskolai labdacsarnokokat idéző, 173 millió dollárból felépített Conseco Fieldhouse az első olyan aréna, amit kizárólag a kosárlabda számára építettek, a majdnem teltháznyi 18 345 néző azonban nem volt olyan hangos, mint a jó öreg Market Square Arenában. Miller 29 pontjával a Pacers 115-108-ra legyőzte a Boston Celtics együttesét, megszakítva veretlenségi sorozatukat, pedig Antoine Walker 21, Kenny Anderson 20, Paul Pierce pedig 19 ponttal igyekezett megszerezni a Celtics idei negyedik győzelmét, hogy sikerüljön megismételni az 1987 óta nem látott 4-0-s kezdést.

Abur-Rahim betör, McDyess csak
nézi

Az Orlando Magic 107-104-re győzte le a Washington Wizards csapatát, főleg fiataljai segítségével: Matt Harpring a kispadon kezdve 16, Monty Williams egy negyed (a 3.) alatt 10, John Amaechi pedig 14 pontot dobott. A Washington legjobbja, Rod Strickland éppen csak lemaradt a tripla-dupláról, 18 pontot, 13 gólpasszt és 9 lepattanót szerzett.

Főleg Dirk Nowitzki jó kezdésének köszönhetően a Dallas Mavericks szezonbeli második győzelmét aratta a Golden State Warriors ellen (120-97), ráadásul most az oaklandiek hazai bemutatkozását is elrontotta. A német Nowitzki 20 pontjából 11-et az első negyedben szerzett, Michael Finley 23 ponttal a legeredményesebb, Cedric Ceballos 22 ponttal és 13 lepattanóval a legkeményebb volt a Dallas színeiben, amely a Golden State-et már a nyitómeccsükön is legyőzte 108-96-ra. Antawn Jamison és Chris Mills 21-21 pontot szerzett, de a Warriors már három buktán van túl, darabját mínusz 19,3 ponttal mérve.

Shawn Kemp magához tért, 25 pontot (18-ból 17 büntetőt!) dobott és 9 lepattanót is leszedett, a Cleveland Cavaliers pedig 102-93-ra megverte a New York Knicks együttesét, visszavágva a szezonnyitón elszenvedett 92-84-es, Madison Square Garden-beli kudarcért. Brevin Knight 18, Danny Ferry 13 pontot szerzett a Cavaliersnek, a túloldalon pedig Latrell Sprewell és Allan Houston munkálkodott, ahogy szokott, fejenkénti 22 pontjuk azonban kevés volt a sikerhez, a New York elszenvedte első vereségét.

Atlanta Hawks - Chicago Bulls 113-97
Philips Arena, 13 342 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rider 18, Mutombo 13, Terry 5, illetve Brand, Kukoc 21-21, Brand 12, Kukoc 5

Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 114-101
Tokió, Egg Dome, 34 013 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 31, Garnett 12, Brandon 13, illetve Webber 22, Webber 10, Jason Williams 8

Portland TrailBlazers - Los Angeles Lakers 97-82
The Rose Garden, 20 584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen 19, Pippen 8, Pippen, Stoudamire 5-5, illetve S. O'Neal 21, Green, S. O'Neal 10-10, Harper 6

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 121-111
Bradley Center, 18 374 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 28, Reid 8, Cassell 8, illetve Stackhouse 20, Hill 8, Hill, Hunter 7-7

Seattle SuperSonics - Utah Jazz 99-94
Key Arena, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 22, H. Grant 8, Barry 8, illetve Malone 31, Malone 13, Malone 7

Indiana Pacers - Boston Celtics 115-108
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miller 29, D. Davis 11, M. Jackson 8, illetve Walker 21, Potapenko 11, K. Anderson, Griffin 5-5

Vancouver Grizzlies - Denver Nuggets 109-94
General Motors Place, 12 159 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 27, Abdur-Rahim 10, Bibby 16, illetve Mercer 31, McDyess 8, Van Exel 7

Washington Wizards - Orlando Magic 104-107
MCI Center, 14 954 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Howard 22, M. Smith 12 R. Strickland 13, illetve D. Armstrong 20, Abdul-Wahad 8, D. Armstrong 11

Golden State Warriors - Dallas Mavericks 97-120
Oakland Arena, 12 708 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison, C. Mills 21-21, Marshall 11, Blaylock 8, illetve Finley 23, Ceballos 13, Pack 8

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 102-93
Gund Arena, 17 604 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 25, Kemp 9, B. Knight 7, illetve Houston, Sprewell 22-22, Sprewell 11, Ward 10