Már csak egyetlen siker választja el az Alba Volánt attól, hogy 1981, 1999 és 2001 után ismét megnyerje a jégkorong-bajnokságot: a székesfehérváriak a négy győzelemig tartó párharcban már 3-0-ra vezetnek, miután vasárnap hosszabbítás után 6-5-re verték a címvédő Dunaferrt.

Jégkorong-bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Alba Volán - Dunaferr 6-5 (2-0, 2-2, 1-3, 1-0), hosszabbítás után
gól: Rusznyak 2, Ondrejcik, Fedor, Kovács, Kangyal, illetve Peterdi 2, Balaz, Vargyas, Orsó

Remekül kezdett a trónkövetelő, a második harmad elején már 3-0-ra vezetett. A vendégek nem adták fel, s felzárkóztak (3-2). A harmadik harmadban folytatódott az élvezetes csata, a székesfehérváriak 5-3-ra elhúztak, de két gyors góllal kicsikarta a hosszabbítást a Dunaferr. A hirtelen halál nem tartott sokáig: Rusznyaknak mindössze kilenc másodperc kellett ahhoz, hogy eldöntse a mérkőzést.

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-0 az Alba Volán javára. A következő találkozóra kedden 17.15 órakor Dunaújvárosban kerül sor.