A ranglistán 46. Andreas Seppi bravúros rövidítésben búcsúztatta Roger Federert az év első Grand Slam tenisztornáján. Rafa Nadal viszont nem ismert irgalmat, ahogy Marija Sarapova sem.

Australian Open, 3. forduló:
Seppi (olasz) - Federer (svájci, 2.) 6:4, 7:6(5), 4:6, 7:6(5)

Andreas Seppi az első két szettet behúzta Roger Federer ellen az AusOpen harmadik fordulójában. A bolzanói játékos jól játszott, Federer viszont nagyon gyengén kezdett: 17 nem kikényszerített hibát ütött az első játszmában.

Federer még roppant nehéz helyzetbe került, miután a második szettet is elvesztette - rövidítésben - a világranglista 46. helyezettje ellen. A játéka viszont javult, így egy szett hátrányt visszavett (2-1 Seppinek).

A negyedik játszma végén Federer kínkeserves adogatójátékkal maradt meccsben, jöhetett a tie-break, ahol végig a svájci vezetett, ám 5:5-nél Seppi nyert pontot, szerválhatott a meccsért. Federer remekül támadott vissza, de Seppi védekező ütése éppen behullott a sarokba. Hiába nyert Federer több pontot (145-144), a meccs Seppié lett, nem érdemtelenül.

Federer szenvedett Forrás: EPA

"Életem egyik legnagyobb mérkőzése volt" - fogalmazott a 31 éves olasz teniszező, aki eddig sosem győzött le top tizes játékost Grand Slam-tornán. A meccslabdáról mosolyogva mondta: "Csodálatos ütés volt Federertől, épp csak elkaptam a labdát."

Seppi a következő körben Nick Kyrgiosszal találkozik majd. Közvetlenül a győzelme után azonban még nem tudta, ki lesz az ellenfele, de lazán kezelte a helyzetet: "Én bárkivel szívesen játszom Rod Laverben".

A nap zárómeccsén Rafael Nadal egy órán belül kétszettes előnybe került Dudi Selával szemben, majd az izraeli is felvette a tempót, és esélye volt fogni egy játszmát. Egy kis esélye - Nadal nem is hagyta érvényre juttatni.