A Győri Audi ETO elképesztő, 22 gólos győzelmet aratott a kézilabda Bajnokok Ligájában - videó

Győri Audi ETO kézilabda Stine Oftedal
Győr, 2021. szeptember 26. A győri Stine Bredal Oftedal a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Győri Audi ETO KC - CSZKA Moszkva mérkőzésen a győri Audi Arénában 2021. szeptember 26-án. A győri csapat 32-22-re nyert. MTI/Krizsan Csaba
A Győri Audi ETO hazai pályán 41-19-re legyőzte a Savehof csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombat délutáni mérkőzésén.

A győriek egy héttel ezelőtt egy, a Savehof legyőzésénél jóval nehezebb feladatot oldottak meg, a Metz otthonában egy végig kiegyenlített rangadót tudtak 33-29-re megnyerni. A BL-be egy év szünet után visszatérő svédek a Krim Ljubljanát és a Kastamonu Belediyesit is megverték az első öt körben.

Háfra Noémi a kezdőcsapatban kapott helyet a magyar csapatban, de az első gólt nem ő, hanem a Savehof legnagyobb klasszisa, Jamina Roberts szerezte meg. Az ETO először az 5. percben vezetett, Stine Oftedal és Lukács Viktória fordították meg a találkozót, és innen már egyszer sem kerültek hátrányba.

Az Oftedal által diktált óriási iramból a Győr látványos, gyors támadásokat vezetett, és akkor dobott gólt, amikor akart. A 19. percre tíz perc alatt 6-4-ről 11-5-re elhúztak, ebben Lukács mellett Kari Brattset és Schatzl Nadine is tevékeny szerepet vállalt.

A tízgólos különbség már a szünet előtt összejött a két csapat között, a motiváltan játszó ETO-ban Ambros Martín pályára küldte Estelle Nze Minkót, aki emelt az Oftedal által megszabott nívón. A félidei 20-9-es eredményt mégis a norvég világsztár gólja alakította ki.

Jelena Despotovic és az összes győri játékos élt a gyengébb ellenféllel szembeni játéklehetőséggel Forrás: MTI/Krizsán Csaba

A mezőnyjátékosok közül az első 30 percben csupán Háfra és Anne Mette Hansen nem tudott a kapuba találni, ez a hazaiak dán csapatkapitányának alig bő egy perccel a szünet után már összejött. Ő, Brattset és Lukács fokozatosan növelték a Győr előnyét, ami 31-16-nál már 15 gólos volt.

A Savehof csupán a svéd válogatott Jamina Roberts szép megmozdulásaival tudta jelezni, hogy a pályán van. Az ETO-ban beálló poszton volt egy svéd játékos, Linn Blohmot jól találták meg a falban.

Az utolsó tíz percben Fodor Csenge is élt a lehetőségeivel, ahogyan Jelena Despotovic is szép megmozdulásokkal vétette észre magát. A mieink a végén 11 percen át nem kaptak gólt.

A Győr 41-19-re legyőzte a Savehofot.

Ambros Martín csapata ezzel hatodik mérkőzését is megnyerte az idei BL-szezonban.

Az ETO-nak a mérkőzésen szerzett 19. találata története 7000. gólja volt a Bajnokok Ligájában.

A magyar csapatra a válogatott szünet utáni két fordulóban két hasonlóan könnyed siker várhat, a török Kastamonu ellen előbb november 14-én az Audi Arénában, majd november 20-án idegenben lépnek pályára.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló
Győri Audi ETO - Savehof (svéd) 41-19 (20-9)
gólszerzők: Blohm 7 gól, Brattset 6, Nze Minko 5, Hansen, Oftedal, Lukács, Fodor 4-4, Ryu Eun-hee 3, Schatzl, Despotovic 2-2, illetve Roberts 5, L. Jensen 4, Mortensen 3, Blomst, Rosell 2-2, Lundström, Liljeros, Aström 1-1