A Győri Audi ETO 30-29-es vereséget szenvedett a Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombat esti mérkőzésén. Ezzel megszakadt a magyar csapat 70 meccses BL-veretlensége.

A győriek már biztos csoportelsőként várhatták norvégiai találkozójukat, aminek így az egyetlen tétje az volt, hogy sikerül-e megőrizniük 2018. január 26. óta tartó veretlenségüket a legrangosabb európai kupában.

Ha a tavalyi Brest Bretagne elleni négyes döntőben elbukott büntetőpárbajt nem számoljuk, akkor a négy évvel ezelőtt a CSM Bukarest elleni vereség óta lejátszott 70 BL-meccs egyikén sem szenvedett vereséget a magyar sztárcsapat.

A visszatérő Stine Oftedal vezérletével remekül kezdte az ETO a Vipers elleni meccsét, a hazaiak vezetőedzője, Ole Gustav Gjekstad már a 10. percben, 4-2-es győri vezetésnél időt kért. Ez eleinte nem tette meg hatását, Oftedal mellett Anne Mette Hansen is kiválóan játszott. (7-10)

A fordulatot Isabelle Gulldén pályára lépése hozta el, a címvédő rutinos irányítójának jelenléte nyugtatóan hatott csapata támadójátékára. Marketa Jerabková góljai és Katrine Lunde védései is kellettek a Vipers fordításához, amivel a szünetre 16-13-as előnybe kerültek.

Nehéz dolga volt a Győrnek a BL csoportkörének utolsó fordulójában Forrás: Szalmás Péter, EHF CL, Facebook

A második félidőben Hansen mellett Kari Brattset találataival tartotta a lépést a Győr, de sokáig csak a két-háromgólos hátrányt tudta tartani. (24-21) A Gulldén-Nora Mörk páros szebbnél szebb megmozdulásokkal demoralizálta a vendégek védelmét, akiknek a veretlensége percről percre egyre nagyobb veszélybe került.

Az 50. perc előtt azonban a magára találó Győr 25-21-es hátrány után négy válasz nélküli góllal kiegyenlített, Fodor Csenge talált a kapuba. Sőt, az ETO Estelle Nze Minko üres kapus góljával rövid időre a vezetést is átvette.

Gjekstad időkérése megtette a hatását, Jerabková vezérletével a Vipers visszavette a vezetést, Tomori Zsuzsanna labdaszerzése után Jana Knedliková 28-26-ra növelte a norvégok előnyét. Mörk találata után Martín kért időt bő öt perccel a vége előtt, ami után Faluvégi Dorottya pillanatai következtek.

Laura Glauser óriási védését követően az ETO ismét egyenlíthetett volna, de Nze Minko kezéből kiesett a labda. A túloldalon Mörk kiharcolt hétméteresét Gulldén belőtte, majd megint Faluvégi tartotta életben a mieink reményeit. (30-29)

A Vipers elhibázott egy támadást, majd Lunde kirúgta Veronica Kristiansen átlövését, amivel eldőlt a mérkőzés.

A Győri Audi ETO 30-29-es vereséget szenvedett a Vipers Kristiansand otthonában, amivel megszakadt a 70 meccses BL-veretlensége.

Ambros Martín együttese csoportelsőként így is automatikus negyeddöntősnek mondhatja magát.

A meccs legeredményesebb játékosai Gulldén és Jerabková mellett Hansen volt, mindannyian hatszor találtak a kapuba. Lunde 13 védéssel zárta a rangadót.