A címvédő Debrecen magabiztosan, 5-1-re nyert Pápán a labdarúgó Soproni Liga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Soproni Liga, 17. forduló:
Lombard Pápa - DVSC-TEVA 1-5 (1-4)
Pápa, 2000 néző
v.: Iványi
Pápa: Szűcs - Quintero (Abwo, a szünetben), Dlusztus, Farkas A., Rajnay - Tóth G., Gyömbér (Jovánczai, 79.), Heffler - Bárányos - Rebryk, Bali (Orosz, 83.)
DVSC: Poleksic - Bernáth (Szélesi, 34.), Mijadinoski, Mészáros N., Laczkó - Szakály P., Kiss Z., Ramos (Varga J., 59.), Czvitkovics - Rudolf, Feczesin (Coulibaly, 77.)
gól: Farkas A. (11., 11-esből), illetve Rudolf (18.), Tóth G. (22., öngól), Mijadinoski (41.), Szakály P. (45.), Czvitkovics (92.)
sárga lap: Mijadinoski (10.), Ramos (54.), Laczkó (80.)

Az első 18 percben parádésan futballozott a Pápa, amely a 11. percben büntetőhöz jutott. Mijadinoszki lerántotta Balit a 16-oson belül, a büntetőt Farkas Attila a jobb sarokba rúgta (1-0). Mosolygott is Véber György a hazaiak vezetőedzője, aki ekkor még nem tudhatta, mi vár rá.

A 13. percben Tóth Gábor fejese a lécen csattant, három perc múlva a védő 20 méteres lövése centikkel kerülte el a bal felső sarkot.

A 18. percben váratlanul egyenlített a Debrecen, egy rövid passzt Dlusztus nem tudott megkaparintani, a lecsorgó labdára Rudolf érkezett, s 17 méterről a kapuba lőtt (1-1).

A 22. percben Rudolf jobb oldali beadását Tóth Gábor gyönyörű mozdulattal a saját kapujába fejelte (1-2).

"Fel a fejjel, gyerünk előre" - hangzott a hazai kispadról a biztatás, ám a 40. percben Mijadinoszki 15 méterről védhetetlenül lőtte ki a kapu jobb oldalát (1-3). S még nem volt vége a gólgyártásnak: az első játékrész ráadásában Szakály kapott kiváló labdát Rudolftól, a térfél közepéről a 16-osig vágtázott, s a kivetődő Szűcs felett a kapuba emelt (1-4).

"Egyetlen dolgot kérek, korrektül vezessenek" - szakadt el a cérna Véber Györgynél, aki ki tudja mit reklamált a szabályos negyedik gólt követően a tartalék játékvezetőnél.

A második játékrészben hiába játszott mezőnyfölényben a hazai együttes, nem tudott komoly gólszerzési lehetőségeket kialakítani: az egyetlen nagy ziccert a 85. percben Bárányos bikázta a kapu mellé.

A 90. percben a csereként beállt Coulibaly ziccerét Szűcs fogta, majd a 92. percben a pápai kapus hibázott hatalmasat, a 16-os vonalához kifutva középre fejelte el a labdát, Czvitkovics pedig 35 méterről az üres kapuba emelt, beállítva az 1-5-ös végeredményt.

11 gól:
Alves (Videoton), Nikolic (Videoton), Rudnevs (ZTE)
10 gól: Kabát (Újpest)
9 gól: Lázok (MTK), Lencse (MTK)
8 gól: Honma (Nyíregyháza)
7 gól: Coulibaly (DVSC), Hrepka (Vasas), Sitku (Videoton)

NB II: kikaptak az éllovasok

Mindkét éllovas - a Debrecen és a Gyirmót is - vereséget szenvedett vasárnap a labdarúgó NB II 16. fordulójában.