Ukrajna

Idegenbeli rangadón kéne javítania a tartalékos Juventusnak

Juventus v Empoli FC - Serie A Calciatore Calcio FC Juventus Italia Juventus Serie A Soccer Torino Turin Soccer Team Competition Serie A Match Serie A 2021-22 Italian Soccer League One Person Paulo Dybala Empoli FC Allianz Stadium Giuseppe Cottini/NurPhot
Paulo Dybalára és társaira nehéz meccs vár
A nagy csapatok közül egyedüliként gyengén rajtoló Juventus nápolyi vendégjátéka, illetve az egyformán százszázalékos AC Milan és Lazio csatája emelkedik ki az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának programjából.

A legutóbbi szezont megelőzően sorozatban kilencszer bajnok Juvénál váratlan döccenőkkel indult Massimiliano Allegri második időszaka a csapattal, a torinóiak ugyanis előbb 2-0-s vezetésről végeztek 2-2-re az Udinesével, majd óriási meglepetésre 1-0-ra kikaptak hazai pályán az Empolitól.

Az öt elveszített pont úgy különösen fájó lehet a három szezon után Cristiano Ronaldo nélkül felálló Zebráknak, hogy az összes riválisuk hibátlanul áll két kör után, így szombati ellenfelük, a Napoli is.

Allegri dolgát nem könnyíti meg, hogy a válogatott szünetben egyik legjobbja, Federico Chiesa az olasz nemzeti csapat első mérkőzése után nem tudta vállalni a szereplést,

és minden bizonnyal még hétvégére sem lesz játékra kész állapotban.

Ráadásul a dél-amerikai világbajnoki selejtezőkön szerepelt öt futballista szombati szereplése is erősen kérdéses, mivel péntekre érnek vissza az együtteshez. Mindez azt is jelenti,

hogy a Juventusnak vélhetőleg tartalékos összeállításban kell majd felvennie a harcot Luciano Spalletti csapatával.

Paulo Dybalára és társaira nehéz meccs vár Forrás: NurPhoto via AFP/Giuseppe Cottini/NurPhoto/Giuseppe Cottini

A nápolyiak szintén két könnyű ellenféllel kezdték a bajnokságot, ám a Juvéval ellentétben mindkétszer győztesen hagyták el a pályát, s szombaton is esélyesebbnek tűnnek a sok sebből vérző torinóiaknál.

Vasárnap a Lazio milánói vendégjátéka ígér komoly izgalmakat. A tabellát vezető, Maurizio Sarri edzette rómaiak két meccsen kilenc gólt szereztek eddig, de a szintén hatpontos Milan támadójátéka is meggyőző volt a második fordulóban (4-1 a Caglari ellen), így élvezetes mérkőzésre van kilátás.

A Lazio, Milan, Napoli hármas mellett a címvédő Internazionale és az AS Roma ugyancsak két győzelem után készül a harmadik körre, melyben a milánói kék-feketéknek lehet könnyebb dolguk, ugyanis az egy pontos Sampdoria lesz az ellenfelük,

míg a Jose Mourinho vezette Farkasoknak az általában minden csapatra veszélyes Sassuolóval kell megküzdeniük.