Drámai meccsen fordított, továbbra is hibátlan az új idényben a Bayern München a Bundesligában

Borussia Mönchengladbach - Bayern Munich Sports Bundesliga gate scene thomas müller soccer Horizontal
02 September 2023, North Rhine-Westphalia, Mönchengladbach: Soccer: Bundesliga, Borussia Mönchengladbach - Bayern Munich, Matchday 3, Stadium im Borussia-Park. Bayern's Leroy Sane scores the goal for 1:1. Photo: Federico Gambarini/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by FEDERICO GAMBARINI / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójának szombati játéknapján a Bayern München hátrányból felállva fordított és nyert 2-1-re a Borussia Mönchengladbach vendégeként.

Az első 25 perc egyértelműen a Thomas Tuchel vezette - Lőw Zsolt a bajor csapat másodedzője - Bayern Münchené volt, azonban innentől kezdve már a Borussia percei következtek. Előbb egy kapufával jelezte a hazai csapat Marvin Friedrich fejes révén, hogy akár meglepetésre is képes lehet.

A 30. percben már semmi nem mentette meg a Bayernt, ugyanis Ko Itakura szerzett vezetést,

miután egy jobb oldali szögletet követően az ötös sarkáról fejelt a kapuba.

A 39. percben Leroy Sane is eltalálta a kapufát, de egyenlítenie nem sikerült a Bayernnek, így egygólos gladbachi előnnyel vonultak a szünetre a csapatok.

Harry Kane sem tudott segíteni az első 45 percben a Bayernnek Forrás: AFP/Uwe Kraft

A Bayern nagyon jól kezdte a második félidőt, így az 58. percben teljesen megérdemelten egyenlített Leroy Sané révén:

a német válogattot játékos Kimmich szép kiszolgálása után közleről már nem hibázott.

A folytatásban is a Bayern akarata érvényesült, Gnabry révén ziccert is hibázott a vendég együttes.

A Borussiának a végén már csak egy célja volt, hogy megőrizze a döntetlent, ám ez nem sikerült:

a 87. percben ugyanis Kimmich jobb ldali szöglete után a 18 éves Mathys Tel fejelt 6 méterről a kapuba.

A Bayern München így három fordulót követően kilenc ponttal áll a második helyen, az ugancsak hibátlan Bayer Leverkusen mögött.