Belgium
18:002024. június 17.
Szlovákia
Cikkünk folyamatosan frissül
Max Verstappen sorozatban a kilencedik, ebben a szezonban pedig a nyolcadik pole pozícióját szerezheti meg, amivel megdöntené Ayrton Senna és Alain Prost rekordját is. Ám a Forma-1-es Monacói Nagydíj időmérőjén egyértelműen Charles Leclerc a fő esélyes, a Red Bull rajtelsősége a szabadedzések alapján meglepetésnek számítana.

Kövesse velünk az F1-es Monacói Nagydíj időmérő edzésének eseményeit!

Mindent egy helyen az Eb-ről

15:31
2024. május 25.

Jön az év nyolcadik időmérője

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Monacói Nagydíj időmérő edzésének élő közvetítésében!

15:34

A hétvége eddigi történései

Lewis Hamilton első szabadedzésen elért sikere után a második és a harmadik gyakorlást nem kis magabiztossággal nyerte meg Charles Leclerc, aki az otthonában az első számú esélyesnek számít az időmérőn. A monacói 2021-ben és 2022-ben is megnyerte az időmérőt itt, igaz, dobogóra még sosem állt a monte-carlói futamon.

15:35

Norris és Verstappen az FIA-nál

Norris megrovást, Verstappen figyelmeztetést kapott azért, amit a harmadik szabadedzésen elkövetett.

15:36

Verstappen a rekordért

Verstappen sorozatban a kilencedik, ebben a szezonban pedig a nyolcadik pole pozícióját szerezheti meg. Egy újabb rajtelsőséggel megdöntené Ayrton Senna rekordját az előbbi, Alain Prost rekordját pedig az utóbbi mutatóban.

15:39

A Ferrari a 250.-ért küzd

A jelenlegi mezőnyből Alonso, Ricciardo, Hamilton, Leclerc és Verstappen nyert már itt időmérőt. Leclerc azonban a legutóbbi 12 pole-ját nem váltotta győzelemre, de most jó esélye van a 24. pole-jának megszerzésére, ami egyben a 250. Ferrari-pole lehet az F1 történetében.

15:49

Ilyenek a körülmények

21 fokos a levegő, 49 fokos az aszfalt hőmérséklete, eső nem várható.

15:52

Magnussen nem akar rekordot dönteni

2006 óta van érvényben a jelenlegi időmérős formátum. Azóta a Q1-ben a legtöbbször Marcus Ericsson és Kevin Magnussen esett ki, mindketten 71-szer. A dán minden bizonnyal nem szeretné a 72.-et átélni.

15:56

Ezért kell a jó időmérő

Ez a 70. Monacói Nagydíj. Az eddigi 69-ből

• a pole-ból induló 40-szer zárt dobogón,
  • 31-szer nyertek a pole-ból, 18-szor a 2. helyről, a maradék 20 alkalommal hátrébbról.

Továbbá:

• a legutóbbi 19 futamból egy olyan volt, amikor a pole-ból induló nem zárt dobogón (Leclerc, 2022),
  • a kaotikus (Panis-sikert hozó) 1996 óta mindig olyasvalaki nyerte a futamot, aki az első három közül indult.

Egy szó, mint száz: fontos a jó rajthely Monacóban.

16:00

Elindult az időmérő

Elrajtolt a 18 perces Q1.

16:02

A Ferrarik türelmesek

Hogy a hajrában nehogy megtréfálja őket egy sárga/piros zászló, a két Ferrari kivételével máris mindenki a pályán.

16:05

Haas 1-2

Sorra jönnek a javítások, most a két Haas az élen. A Ferrarik is a pályán.

16:08

Verstappen ugrott az élre

Tíz perccel a Q1 vége előtt Verstappen 1:12,084-es idővel vezet, Russell és Sainz előtt.

16:12

Bajban lehet a Red Bull

Vannak gondok a forgalom miatt, de messze nincs annyi feltartás, mint a szabadedzéseken. Több gyors kört is lehet teljesíteni a lágyakon, így sokan csak most mennek vissza a bokszba, a hajrá előtt. Cunoda, Ricciardo, Sargeant, Bottas és Csou áll kieső helyen hat perccel a Q1 vége előtt, de Pérez is aggódhat a kiesés miatt.

16:16

Norris sincs biztonságban

Akkora mértékben javítanak, hogy az dönthet, hogy ki kezdi meg legkésőbb az utolsó gyors körét. Bő két perc van hátra a Q1-ből, most a két Sauber mellett Ricciardo, Norris és Pérez áll kieső helyen.

16:20

Alonso és Pérez is kiesett!

Sargeant és a két Sauber búcsúja papírforma, Alonso és Pérez kiesése nagy meglepetés!

16:22

Bizakodhat a Mercedes

Russell, Piastri és Hamilton lett az első három sorrendje, de Pérez és Alonso kiesése elvitte a show-t.

16:26

Jön a folytatás

Elindult a 15 perces Q2.

16:27

14-en már a pályán

Stroll kivételével mindenki a pályára sietett.

16:30

A Mercedes máshogy próbálkozik

Sainz 1:11,177-es idővel vezet Verstappen és Cunoda előtt. A Mercedesek két melegítő kört teljesítenek, így ők még hátravannak.

16:33

A hétvége eddigi leggyorsabb köre

Verstappen 1:11,019-es idővel átvette a vezetést, majd több riválisához hasonlóan visszatért a bokszba. Hét perccel a Q2 vége előtt Albon, Magnussen, Hülkenberg, Ricciardo és Gasly áll kieső helyen.

16:37

McLaren-villanás

Piastri 1:10,756-os időt villantott, most Leclerc és Russell áll mögötte. Stroll, Albon, Ricciardo és a két Haas a kiesőzónában, három perc van a Q2-ből.

16:41

24 ezreden belül az első három, megvannak a kiesők

Az Alpine-ok hiába kezdték jól a Q2-t, végül csak Gasly tud javítani, amivel tovább is jut. Ocon mellett Hülkenberg, Ricciardo, Stroll és Magnussen búcsúzott. A Q2-t Norris nyerte Verstappen és Piastri előtt, de a két McLaren között 24 ezred csak a különbség!

16:47

Jön a Q3

Megjósolhatatlannak tűnik a végeredmény. Ferrari? McLaren? Mercedes? Verstappen? Kezdődik a 12 perces Q3!

16:49

Ismét megrohamozták a pályát

Cunoda még a bokszban marad, a többiek már a gyors körre készülnek.

16:52

Leclerc is megmutatta magát

1:10,418, Leclerc az időmérőn először villant meg. Piastri 26 ezredre tőle.

16:54

Ez a sorrend az első Q3-as körök után

Leclerc, Piastri, Verstappen, Sainz, Russell, Norris, Hamilton, Gasly, Cunoda és Albon a sorrend, miután már mindenki túl van egy gyors körön.

16:57

Kezdődik a véghajrá

Albon javított a hetedik helyre, a többiek most jönnek az utolsó köreikre.

17:00

Tovább javít Leclerc

Leclerc további 148 ezredet talált a pályán, Piastri ezzel már nem tudott versenyezni. Norris, Sainz és Verstappen jön még.

17:04

Leclerc-é a pole, Verstappen csak a hatodik

Verstappen az utolsó körén eltalálta a falat, így a riválisokkal ellentétben nem tudott javítani.

Leclerc 1:10,270-es idővel nyerte az időmérőt Piastri, Sainz, Norris és Russell előtt. Verstappen csak a hatodik helyen zárt,

és megszakadt a nagy sorozata. A legjobb tíz sorrendjét Hamilton, Cunoda, Albon és Gasly zárta.

17:09

Ferrari: 250, de fog-e a Leclerc-átok?

Leclerc önmaga 24., a Ferrari 250. pole-ját szerezte. Igaz, a monacói pilóta hazai pályán még sosem állt dobogón, és a legutóbbi 12 pole-ját nem váltotta győzelemre...

Az F1-es Monacói Nagydíj hétvégéjén a 78 körös futamra vasárnap 15 órától kerül majd sor. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval és az értékelésekkel hamarosan jelentkezünk!