2024.07.06. 20:40
A Manchester City játékosának hibája döntött
2024.07.06. 20:43
Cikkünk folyamatosan frissül
A németországi labdarúgó-Európa-bajnokság harmadik negyeddöntőjében az angol válogatott a svájci együttes ellen lépett pályára Düsseldorfban. Az angolok 1-1-es rendes játékidő után, tizenegyespárbajt követően jutottak be az elődöntőbe.

Kövesse velünk az Anglia-Svájc Eb-negyeddöntő eseményeit!

Manuel Akanji, Harry Kane, Eb
A szombati Eb-negyeddöntő előtt legutóbb 2022-ben, egy felkészülési meccsen csapott össze az angol és a svájci válogatott – akkor 2-1-re nyertek Harry Kane-ék
Fotó: AFP

17:21
2024. július 6.

Köszöntjük Olvasóinkat az Anglia-Svájc Eb-mérkőzés élő közvetítésében!

A svájciak történetük első Eb-elődöntőjéért, az angolok a népharag elkerüléséért lépnek pályára a düsseldorfi Európa-bajnoki negyeddöntőben.

17:22

A magyarokkal azonos csoportban szerepelt és onnan másodikként továbbjutott Svájc a legjobb 16 között meggyőző játékkal győzte le 2-0-ra a címvédő olasz együttest; míg a szakértők és a szigetországi drukkerek által is sokat kritizált, legutóbb ezüstérmes angolok csoportelsőként továbbjutva az utolsó pillanatokban menekültek meg a szlovákok elleni nyolcaddöntőben.

17:23

Az angol-svájci örökmérleg szigetországi fölényt mutat, legutóbb 1981-ben fordult elő, hogy Svájc le tudta győzni az angolokat, akik az eddig lejátszott 27 egymás elleni összecsapásból 18-at nyertek meg, s hat döntetlen mellett mindössze háromszor szenvedtek vereséget.

17:27

Anglia:
Pickford - Walker, Stones, Konsa - Trippier, Mainoo, Rice, Saka - Bellingham, Foden - Kane

Svájc:
Sommer - Schär, Akanji, Rodríguez - Rieder, Freuler, Xhaka, Aebischer - Vargas, Embolo, Ndoye

17:32

Jude Bellingham azért lehet ott, mert az UEFA felfüggesztett eltiltást adott neki a gólöröme miatt.

17:59

A csapatok a pályán, a himnuszok után már megy a fogadkozás és az összeölelkezés, kiváló a hangulat a düsseldorfi stadionban.

18:01

Az olasz Daniele Orsato sípjelére az angolok kezdték a találkozót.

18:04

Nem esnek egymásnak a csapatok, javarészt a középpályán zajlik a játék az első percekben. Az angolok egy beíveléssel is próbálkoztak, de veszélytelen volt.

18:09

Egyelőre beadásokból próbálnak helyzetet kialakítani az angolok, de kevés sikerrel. A svájciak kevesebbszer jutottak az ellenfél tizenhatosának közelébe, és azokból ők sem jutottak még el lövésig.

18:15

A meccs első lövése Rice-é a 14. percben, de a labdát blokkolták a védők. Az angolok egyre nagyobb nyomás alatt tartják a svájci védelmet.

18:19

Schär mellett esett el, de Orsato nem látott semmit, és valóban nem is történt semmi.

Kobbie Mainoo átlövésekkel próbálja közben megzavarni a svájciakat, de sikertelenül.

18:24

A svájci térfél közepén, feleslegesen, csúnyán felrúgta Bellinghamet, de megúszta lap nélkül. A szabadrúgást középre ívelték, de ebből sem lett veszély Sommer kapujára. A svájci védelem egyelőre hibátlanul teszi a dolgát.

18:29

Ezúttal Saka adott középre jobbról egy csel után, de ez a labda is svájci játékost talált. Egyelőre egyetlen középre adás sem volt pontos angol részről. A svájciak azonban a megszerzett labdákat egyre ritkábban tudják megtartani.

18:33

Csak írnunk kellett, az előző percekben kiszabadult az angol nyomás alól Svájc. Majd Schär kapta a meccs első sárga lapját, miután Bellinghamet tartotta fel.

18:38

A svájciak egyre többet birtokolják a labdát, és egyre többször az ellenfél térfelén. Kaput eltaláló lövés továbbra sem volt a meccsen.

18:45

Őt tudják nehezen megállítani, a jobb oldali beadását ezúttal Mainoo bombázta a védőkbe. A svájci ellentámadásból nem lett helyzet, így vége lett az első félidőnek.

18:48

Angliának 5 lövése volt, ebből 2 nem talált kaput, 3-at pedig blokkoltak. Svájc egyetlen blokkolt lövést produkált 45 perc alatt. A labdabirtoklási arány 55:45 az angoloknak, de legtöbbször a pálya közepén zajlott a játék. A félidőben az állás: 0-0.

19:01

Nincs csere egyik válogatottnál sem, így kezdődik a második félidő.

19:04

Bellingham lódult meg, de a középre adott labdája ellenfélhez került, majd a lepattanó után Saka lövését blokkolták a védők. Csakúgy, mint az első 45 percben megszokhattuk.

19:07

Embolo Pickford kezébe gurította a labdát, ez volt az első "védés".

19:13

Újabb szabálytalanságot követett el, de még mindig sárga lap nélkül marad. Az 57. percben aztán egy középre adott labdát ő próbált kapura fejelni, de Pickfordnak nem kellett bravúrt bemutatnia. A második félidő egyelőre inkább Svájcé.

19:16

Svéjc egy percen belül végezte el az első és a második szögletét a meccsen, ám egyik sarokrúgásnál sem emelkedett meg az angolok pulzusa.

19:21

Zuber és Widmer érkezett Rieder és Vargas helyére.

19:23

Aebischer találta el nagyon rosszul a labdát.

19:23

Akanjival szemben szabálytalankodott.

19:26

Beszorultak a saját térfelükre – igaz, a svájciak inkább csak körben passzolgatnak.

19:32

N'Doye jobb oldali beadásába csak hozzáérni tudott egy angol védő, így a hosszú oldalon Embolo a kapuba sodorta a labdát. Vezet Svájc 1-0-ra!

19:36

Shaw, Palmer és Eze is a pályán már, az angolok egyből rákapcsoltak egy magasabb tempóra.

19:38

Saka a tizenhatos sarkától elvállalt egy lövést, és kilőtte a jobb alsó sarkot. Az első, kaput eltaláló lövésével egyenlített Anglia, 1-1!

19:41

Ugyanúgy folytatódik a visszafogottabb tempó, mint amit 0-0-nál láttunk.

19:46

A 90. percben Foden szabadrúgását Sommer ütötte ki, majd a kipattanót a védők blokkolták. 3 perc a ráadás.

19:49

A gólhelyzetben érkező Ndoye elől fejelte el a labdát. Ez volt az utolsó lehetőség, 1-1 maradt, jöhet a hosszabbítás.

19:53

Újabb csere nélkül kezdődik meg a 2x15 perces hosszabbítás.

19:57

Egy szép svájci támadás végén Schär lábáról lecsúszott a labda, de így nem sokkal ment az angol kapu fölé.

19:59

Rice távoli bombáját szedte ki a bal alsóból. A 95. percben volt először nehéz dolga a svájci kapusnak.

20:03

Zakaria váltotta Ndoyét.

20:06

Bellingham emelte a labdát Sommer kezébe egy hosszú, formás, angol támadás végén.

20:09

Az első 15 perc angol mezőnyfölényt hozott két veszélyes helyzettel, de az állás továbbra is 1-1.

20:13

Nincs újabb csere.

20:16

Embolo helyett Shaqiri, a kisebb sérüléssel bajlódó Kane helyett Toney érkezik.

20:21

Ő vállalkozott lövéssel, de jó néhány méterrel fölé szállt a labda, épp a svájci tábor közé.

20:22

Foden helyére Alexander-Arnold állt be - tizenegyest rúgni?

20:24

Shaqiri gondolt egy merészet, és rátekerte a szögletet a kapura. A rövid oldali kapufáról vágódott ki a labda.

20:26

A frissen beállt Amdouni távolról tüzelt, Pickford védett. Majd egy bal oldali beadást Widmer lőtt fölé.

20:28

Az utolsó két percben az angolok is próbálkoztak, de sikertelenül. 1-1, jöhetnek a tizenegyesek.

20:32

Az angol szurkolótábor előtti kapuba lövik a büntetőket, Anglia kezdi a tizenegyesrúgásokat.

20:32

1-0 Angliának.

20:34

Borzalmas tizenegyes volt, Pickford könnyedén védett. Marad az 1-0 Angliának.

20:34

Sommer most sem érezte az irányt, 2-0 Angliának.

20:35

Pickford rossz irányba dőlt. 2-1 Angliának.

20:36

A bal alsóban köt ki a labda, 3-1 az angoloknak.

20:37

Pickford közel volt, de nem védett. 3-2 Angliának három kör után.

20:38

A jobb alsóba lő, 4-2 Angliának. Svájc nem hibázhat már.

20:39

A kapu közepébe lőtt. 4-3 Angliának négy kör után.

20:40

A Liverpool játékosa a jobb felsőbe bombázott, 5-3-as büntetőpárbajjal Anglia jutott az Eb-elődöntőbe.

20:43

Akanji rémes tizenegyese volt az egyetlen hiba a büntetőpárbajban, így Anglia jutott az elődöntőbe, ahol Hollandiával vagy Törökországgal csap majd össze. Hogy kivel, az nemsokára eldől, hiszen máris kezdődik a holland-török Eb-negyeddöntő.