Dabas, a senki földje

Vágólapra másolva!
Hangfalak a fűben, színes ruhába öltözött világfiak, zsonglőrműhely, vetítések, bolhapiac, meditációs sátor, különleges étel-ital-választék. Ha a fellépőket nem számítjuk, ezek fogják meghatározni a július tizennegyedikétől tizenhetedikéig tartó No Man's Land fesztivált, amely az elmúlt évek legizgalmasabb lineupjával és Budapest-közelségével valószínűleg sok magyar és külföldi partyarcot vonz majd a helyszínre.
Vágólapra másolva!

Tavaly, július végén már rendeztek a Komárom-Esztergom megyei Neszmélyben egy kétnapos fesztiválocskát. Ott összesen két külföldi fellépő, a Sonus, illetve a Genetic Spin lépett fel, így inkább csupán egy nagyobb buli kerekedett ki a dologból, semmint fesztivál.

Idén a szervezők mertek-nagyot-álmodni. A fesztivált közelebb hozták a fővároshoz, összeütöttek egy szép kétnyelvű honlapot, amelyen minden tudnivalót meg lehet találni. Olyan lineupot sikerült összehozniuk, hogy az felveheti a versenyt a fesztivállal egy időben rendezendő, évek óta mérvadónak számító németországi Full Moonnal. A zenén kívül egy nemzetközi zsonglőrtalálkozót is ideszerveznek, hogy vizuális téren is ki legyünk elégítve. És minden olyan létesítménnyel felszerelték az ország egyik legszárazabb területének számító dabasi Kardos-tanyát, ami élhetővé tesz egy négynapos happeninget.

Nem áll módunkban és talán nincs is értelme felsorolni, ki mindenki fogja megcsillogtatni tudását csütörtöktől vasárnapig, de nem mehetünk el szó nélkül olyan nevek mellett, mint például a fesztivált csütörtök délután hatkor megnyitó D-Nox. A német dj a feje a Sprout Records és a Plastik Park lemezkiadónak, de az 1999-ben alapított Tatsu Records mögött is ő áll. Tizenhárom éves dj-tapasztalata és nemzetközi elismertsége révén meghatározó figurája lesz a négy napnak.

Az utána következő SBK live mögött Sebastian Krüger rejtőzik, aki a live-ja után egy dj szettet is lenyom. Időszerű volt elhozni a legalább hét különböző projektet - Phoetus, Disco Slickers, Krüger and Coyle, Tarsis stb. - futtató német progresszív-trance-géniuszt, elvégre az elmúlt évek egyik legnagyobb egyénisége a szcénában. Ugyanezen a napon lép színre a holland Psychic Om, aki immár tíz éve a holland partyélet megkerülhetetlen személyisége, dj, producer és partyszervezői minőségben. (Őt tavaly hallhattuk az Eszement Fesztiválon). Az első estén hallható még magyar részről Oleg, Tsubi, Dolphin, ET, Wegha, Era és Oyle.

Forrás: [origo]

Délután négytől nyolcig pihenünk egyet, hogy aztán a két magyar liveactből az egyik, jelesül Kalumet előadásával kezdetét vegye a hétvége. Őt követi a svéd Da-La egy dj szettel és feltehetőleg a svédektől megszokott progresszívhangzással. Az olasz Etnica live-ja már többször bizonyított - a két srác elementáris erejű produkciói a fesztiválok csúcspontjai szerte a világon. Az őket követő német Sonus, mint említettük, már tavaly is játszott nálunk, s akkor sem okozott csalódást.

Utána a Space Safari live-ja következik, melodikusabb, deepes hangzásvilágával a japánok nagy kedvence, csupa napfényes muzsikákat hallhatunk majd tőle. Aztán a görög Stratos játszik a magyar Sundival - azóta játszogatnak együtt, mióta Sundi a nagynevű Candyflip Records tagja lett. Egy masszív német blokk követi őket: a Vision and Canedy, csakúgy, mint a pár éve hazánkban élő Steven, a Hadshot Records tagja, palettáján megtalálható mindenfajta zene a technótól a progin át a house-ig.