Belgium
18:002024. június 17.
Szlovákia
Cikkünk folyamatosan frissül
Charles Leclerc kiválóan, a Red Bull problémákkal, a McLaren titokzatosan kezdte a Monacói Nagydíjat pénteken. Jön az utolsó lehetőség, amikor a csapatok megtalálhatják a megfelelő beállításokat a legendás pályán.

Kövesse velünk az F1-es Monacói Nagydíj harmadik szabadedzésének eseményeit!

Mindent egy helyen az Eb-ről

12:14
2024. május 25.

Jön az utolsó gyakorlás

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Monacói Nagydíj harmadik szabadedzésének élő közvetítésében!

12:15

Eddigi történések

Az első szabadedzésen Lewis Hamilton, a másodikon Charles Leclerc volt a leggyorsabb.

12:16

Leclerc a középpontban

Egy kínos videó és egy tragédia is köthető hozzá.

12:26

Ilyenek a körülmények

22 fokos a levegő, 45 fokos az aszfalt hőmérséklete Monte-Carlóban, ahol jelenleg nem fenyegeti a pályát esőzés.

12:30

Elindult a harmadik szabadedzés

Russell jött ki elsőként a bokszból.

12:34

Négy csapat pilótái jöttek eddig ki

Russell lágyakon vágott neki az utolsó gyakorlásnak, rajta kívül a McLarenek, az Aszon Martinok és az RB-k mutatkoztak már meg. A Mercedes pilótája a kormányzással nincs teljesen megelégedve.

12:38

Még senki nem ért körbe

Magnussent és Hamiltont figyelheti most csak a közönség, mindketten lágyakon köröznek. Mért ideje még senkinek sincsen.

12:41

A Sauberek is megjelentek

Magnussen 1:14,683-as idejénél Hamilton 579 ezreddel volt gyorsabb. Hülkenberg, Csou és Bottas is a pályán már.

12:43

Piros zászló

Bottas találta el a falat az autója jobb elejével, és eltörte az első futóművét. Nem tudott emiatt bekanyarodni, így nem tud visszatérni a bokszba, megszakad tehát az edzés.

12:46

Jön is a folytatás

Sokan feltorlódtak Bottas mögött, de hamar kitolták a finn autóját, így jöhet is a folytatás.

12:48

Most indult be igazán az edzés

Az újraindítás után jóval nagyobb létszámban hajtanak ki a pilóták a pályára, sőt, Bottas kivételével mindenki körözni kezdett.

12:52

Hamilton is belehibázott

A két Aston Martin kivételével mindenki lágyakon van a pályán, de még nem időmérős szimuláción. Magnussen és Hamilton hagyta el a pályát, de éppen olyan helyen, ahol volt bukótér. Jelenleg Piastri vezet 1:12,875-tel.

12:57

Feltartás feltartás hátán

Ha 19 pilóta egyszerre van a monacói pályán, annak veszélye a rengeteg feltartás és veszélyes pillanat. Ez most is így volt, Verstappen és Magnussen is panaszkodott, amiért akadályozták a gyors körén. Leclerc 1:12,521-es idővel van most az élen.

13:03

Ez az állás bő félóra után

Leclerc, Verstappen, Cunoda, Piastri és Sainz most az első öt sorrendje, de ezek a köridők még mindig nem az igaziak, lesz még ennél gyorsabb is mindenki.

13:09

Vihar előtti csend

Leclerc 1:11,977-es idővel vezet most, ez az első 1:12-n belül idő a harmadik edzésen. Hamilton kivételével mindenki visszatért a bokszba, jöhetnek hamarosan az időmérős körök.

13:13

Még nem érik utol Leclerc-t

Alonso a 2., Russell a 3. helyre lépett előre az első, időmérős szimulációs körén.

13:17

Óriási előnyben a Ferrari

Leclerc 1:11,369-es idővel kezdi a gyors köröket, így hatalmas különbséggel vezet most Sainz, Alonso, Verstappen és Russell előtt. Pérez, Hamilton és a két McLaren még nem villant meg.

13:23

A Red Bull Q3-as szereplése is veszélyben lesz?

Leclerc továbbra is legalább hat tizeddel gyorsabb mindenkinél. Most Sainz, Norris, Cunoda, Hamilton, Alonso, Verstappen, Gasly, Piastri és Albon van mögötte. Pérez csak a 13. helyen áll, a mexikói nagyon nem érzi.

13:28

Leclerc páholyból figyeli a zárkózásokat

Verstappen mindent beleadott, és sokat is javított, de két tizedre így is elmaradt Leclerc eddigi legjobbjától. Hamilton, Piastri és Russell is javított, most ők állnak a 3-4-5. helyen. Leclerc már visszatért a bokszba, nem is akar javítani.