Dárdaiék sorozatban harmadszor kaptak ki

Dárdai Pál, Hertha, foci
GERMANY, Gelsenkirchen : Hertha's head coach Pal Dardai awaits the start of the German first division Bundesliga football match between Hertha BSC Berlin and Borussia Moenchengladbach at the Olympic Stadium in Berlin on May 3, 2015. AFP PHOTO / TOBIAS SCHWARZ
Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Hertha labdarúgócsapata, Dárdai Pál együttese a Bayern és a Mönchengladbach után ezúttal a Dortmundtól kapott ki 2-0. A berliniek még mindig a 13. helyen állnak.

A Dortmund ugyanakkor nem lehet maradéktalanul elégedett, a papírforma szerint ugyanis ezzel a győzelemmel már az Európa Liga-indulást jelentő hatodik helyen kellene állnia.

Hogy nem így van, arról az Augsburg tehet, amely a már bajnok Bayern München otthonában 1-0-ra nyert.

Dárdai nem örülhetett Dortmundban Forrás: AFP/Tonias Schwarz

A bajorok már a 13. percben emberhátrányba kerültek, a kiugró Bodabillát Pepe Reina letarolta, jogosan villant a piros lap. A büntetőt csereként beálló Neuernek nem kellett védenie, Verhaegh ugyanis a kapufát találta el.

Bobadilla azonban nem hagyta ennyiben a dolgot, és a 71. percben megszerezte a győztes gólt.

Rangadót nyert a Mönchengladbach, amely 3-0-ra verte a Leverkusent, ezzel az utolsó két fordulóra öt pontra növelte előnyét a Bayer ellen, és szinte már biztosan dobogósnak és BL-főtáblásnak érezheti magát.