Élő
Frissítés
Főbb események
22:36

A magyar csoport további eredményei: Svájc-Portugália 2-0, Andorra-Lettország 0-1.

93
Végeredmény

Marad a 0-0, jó hangulatú meccs volt, de a második félidő alapján még a döntetlennek is örülhetünk.

93

Feröeri helyzetek a végére: Edmundsson lövését blokkolják, így csorog el a kapufa mellett. Vége, ennél több ebben a meccsben nem volt.

91

Cserél Feröer is.

90+2

Két perc hosszabbítás lesz.

88

Elek lövése hajszállal kerüli el a felső lécet. Dzsudzsák indítását nem tudja lefülelni a védő, így került Elekhez, aki 20-ról hulló falevél jellegű lövést eresztett meg.

86

Hansson lő a jobb kapufa tövére nagy helyzetből. A túloldalon értelmezhetetlen helyzetparádé: Nikolics lövését blokkolják, majd Stieber közelijét védi a kapus, de nálunk marad, Szalai is kihagyja, végül Dzsudzsák lő el keresztbe a gólvonalon.

85

Lang tenyerel, Hendriksson szabadot lő, bele a sorfalba.

84

Nem sikerül elvégezni a szögletet, a szél kétszer is elfújja a labdát, ami ha mozog, érvénytelen az egész. Harmadszorra sikerül a művelet.

83

Szögletet harcol ki Davidsen, az egyik legaktívabb hazai focista.

82

Érkezik tehát Stieber, Kleinheisler helyére.

81

Fiola kap lapot egy korábbi szabálytalanságért.

79

Nikolics szépen vesz át egy indítást, jól is teker középre, Szalai kis híján eltalálja a labdát.

77

Dzsudzsák blokkolja Hansen indítását, ezzel megkezdődik a hosszú hajrá. Stieber készülődik beállni, de előbb még egy feröeri szabadrúgás.

75

"Ez akkor sem lenne az év meccse, ha nem is játszanának mást" - zsörtölődik egy magyar drukker.

73

Nikolics azonnal helyzetbe kerül, de a lövésébe belevetődik Nattestad. A rezesbanda közben rázendít a Star Warsra.

71

Kétszer is Joensen próbálkozik, előbb mellé lő, aztán blokkolják. Kleinheisler pedig letaglózza az ellenfelét, miközben van már egy sárgája.

69

Németh helyére Nikolics érkezik. Böde maradt a csodafegyver.

66

"Elek játékának semmiféle értelme nincs" - harsogja egy szurkoló reményvesztett tónusban.

63

Vatnhamar megint, most hat méterről lőhetett tisztán, nagy erővel, de fölé durrantott. Egy percre rá megint megkavarják a magyar védelmet, ezek a feröeri foci nagy pillanatai.

61

A meccs eddigi legnagyobb helyzete: Dzsudzsákék egymásra vártak, egy feröeri eliszkolt előlük, a beadását Vatnhamar fejelte nagyon szépen, alig mellé. Gulácsi már verve volt.

58

Birtokoljuk a labdát, a lelátón felcsendül a Ria, ria Hungária, persze a helyi erők is ropják lankadatlanul.

55

Az első percek hazai rohama után helyreállt a rend, ismét a magyarok támadnak. Aztán Kádár zúz bántóan fölé egy kipattanót.

54

Benjaminsen kap lapot.

53

Elek passzolja el magát, Storck arcán szenvedés tükröződik.

51

Végre kicsit feljönnek a meggypirosak, Nagy Ádám lő is a 16-os jobb sarkáról, blokkolják.

49

Feröer uralja a játékot egyelőre, Gulácsinak kellett például résen lennie Hansson (mély) beadásánál.

47

Hazai szöglet, kivágja a magyar védelem.

46

Megy a második félidő.

59
Változás a csoportunkban

A lettek 1-0-ra vezetnek Andorrában. A Svájc-Portugália meccs továbbra is 2-0.

21:36

A labdát 61 százalékban birtokoltuk, 246 passzt adtunk (Feröer 144-et), a fölény tehát adott, ezt kellene gólra konvertálni.

21:32

Külön érdemes említeni a feröeri tábort, amely kellemes hangulatot teremt. Pár rézfúvós lelátói klasszikusokat fúj, a viking ultrák pedig olyanokat kiabálnak be, mint Gulur! vagy ami még rosszabb: Brotsspark! Mit jelentenek ezek? Sárga! Tizenegyes!

45+1

Vége az első félidőnek.

45+1

Egy perc lesz a ráadás. Dzsudzsák életerős szabadrúgásával indul, de a labda mellé száll.

43

Kleinheisler kap lapot. Az imént egy bóját eltávolítottak a pályáról, talán a szél sodorta oda, talán a helyi ultrák dobták be.

40

A félidő hajrájához értünk, eddig még nem volt kaput eltaláló lövésünk.

38

Feröeri szöglet, büntetőt reklamálnak, jogtalanul, nem is túl nagy meggyőződéssel.

35

Dzsudzsák nagy labdájánál Kleinheisler megzavarja a kapust, Szalai érkezik a kipattanóra, és bár a védők mellett elgurít, a kapu mellett is.

31

Továbbra is szép, lapos passzos játékot játszik a Storck-csapat, a hangulat sokkal inkább emlékeztet barátságos meccsre.

29

Veszélyes bal oldali akció végén Hendriksson szerez majdnem vezetést Feröernek. Illetve a majdnemtől azért messze van, de az akció veszélyes.

27

Priskin húzza a lábát, jön a helyére Szalai Ádám, aki győztes gólt lőtt legutóbb ugyanitt.

31
Bajban az Európa-bajnok

Csoportunkban a Cristiano Ronaldót nélkülöző Portugália kétgólos hátrányba került Svájcban. Embolo és Mehmedi szerezte a két gólt.

23

Az első félidő első fele után a csoport másik két meccsén sem született még gól: Svájc-Portugália 0-0 és Andorra-Lettország 0-0.

25

Fault Kleinheisler ellen, ezekben a percekben nem érződik, hogy bárki is gólt lőhetne.

20

Dzsudzsák ad remek zsugát Priskinnek, aki azonban rosszul veszi át, és lesen is van.

17

Edmundsson labdalevétele nem sikerült, szerencsére, mert az ötös sarkán maradhatott volna üresen.

15

Kicsit leült a meccs, Kádár kiharcolt egy sárgát (magának), Kleinheisler remek cselekkel kavargatott a 16-os jobb szélén, de nem lett igazi helyzet.

9

Az első kapura lövés Edmundssoné, lapos, kellemetlen lökettel kóstolta meg Gulácsit.

11
Dzsudzsák Puskás nyomában

A nyolcadik helyre jött fel a csapatkapitány a válogatottsági rangsorban.

5

Beszorítottuk Feröert a 16-osra, de helyzet egyelőre nincs. Sokszor szép, rövid passzos játékot adunk elő, a helyiek nem izgatják magukat, védekeznek.

4

Dzsudzsáknak két szép megmozdulása is volt, adott egy remek labdát a jobb szélre, majd a beadást gyönyörűen vette le.

2

Az első másfél perc óvatos játékkal telt, magyar lábakon járt a labda.

1

A magyarok kezdték a meccset.

20:41

A feröeri himnusz nemkülönben emelkedett, aki kíváncsi a szövegére, itt elolvashatja angolul. Komoly szerep jut ebben is az időjárásnak.

20:39

Szól a himnusz, csendesedett a vihar, lehet egy jó meccset játszani a vizes műfüvön.

20:37

Még száraz minden focista, egyelőre az öltözőfolyosón toporognak. Már látszik rajtuk az erős vizsgadrukk.

20:34

A tét három pont, anyagilag pedig 12 millió dollár. No nem a mai meccsen: ha a válogatott kijut a vb-re, kap a FIFA-tól kétmilliót, felkészülési támogatás címen. A vb-n pedig akkor is kap még tízmilliót, ha kiesik a csoportkörben. És még a klubfoci is örülhet: a vb-n pályára lépő focisták klubjai napidíjat kapnak a FIFA-tól. Mondhatni, megéri hajtani.

20:32

Kleinheislernek bejön a műfüves pálya, noha a magyar csapatból senki nem edz/játszik olyanon. A Werder Bremen légiósa ilyen körülmények közt is csak a győzelemre gondol.

20:30

Csak a rend kedvéért: a válogatott további csoportellenfelei: Portugália, Svájc, Lettország, Andorra. Hibázni nem lehet, csak a csoportelső jut ki közvetlenül a vb-re, a másodiknak már pótselejtezőt kell játszania.

20:28

Ajjaj. Az idő csak eddig volt szép, 15 perccel a kezdés előtt félelmetes a helyszín, vizet permetez a hűvös szellő.

20:23

Feröeren rendkívül szeretik a focit, egy-egy elsőosztályú fordulóban átlagban ötezer néző van jelen, ami az ország lakosságának tíz százaléka. Ennyi néző várható a mai meccsen is.

20:21

A válogatott eddig kétszer játszott tétmeccset a feröeriekkel, mindkettőt megnyerte, mindkettőt az idei Eb selejtezőiben. Odakint Szalai Ádám lőtte az egyetlen gólt, itthon 0-1-ről fordított 2-1-re a csapat, Böde Dániel duplájával.

20:16

Valóban, az időjárás elég kellemetlen, még mindig fúj a szél, de a jóslatnak megfelelően nem túl nagy erővel.

20:12

A feröeri válogatottnak 11 légiósa van, öten profik.

20:03

Hétfőn napközben 11 fok, 42 km/órás szél és 94 százalékos páratartalom volt Tórshavnban, kedd estére valamivel enyhébb időt jósoltak, enyhe szelet, eső nélkül.

20:01

A ráhangolódás megfelelő volt, az U21-esek egy 92. percben lőtt góllal egyenlítettek Lengyelország ellen. A felkészülési meccs találatát Prosser jegyezte.